Halkbank 10.000 TL 6 Ay Geri Ödemesiz Kredi Başvurusu

Halkbank 10000 TL 6 ay geri ödemesiz kredi başvuru ve şartları
Halkbank 10.000 TL 6 Ay Geri Odemesiz Kredi Basvurusu

Kamu bankaları korona virüs tedbirleri kapsamında ihtiyacı olanlar için altı ay ödemesiz bireysel temel ihtiyaç destek kredisi vermeye başladılar. Bu kapsamda Halkbank 10.000 TL’ye varan düşük faizli kredi desteği sağlamaya başladı. Halkbank 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? Halkbank 6 ay ödemesiz kredi şartı nedir? Halkbank 6 ay sonra ödemeli kredi başvuru sorgulama gibi soruların yanıtını merak ediyorsanız. Tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Korona virüsle mücadele kapsamında kamu bankaları tarafından verilen destek kredisine başvurular 1 Nisan’da başladı. 3.000 TL, 5.000 TL, 7.500 TL ve 10.000 TL olmam üzere dört grupta 36 ay vadeli 6 ay ödemesiz destek kredisi veren Halkbank’tan kredi başvurusu yapmak isteyenler ve onaylanmış kredisini kullanmak isteyenler için detayları derledik.

Halkbank 6 Ay Ödemesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Korona virüs önlemleri kapsamında başlatılan bireysel temel ihtiyaç destek kredisi imkanında yararlanmak isteyen vatandaşlar Halkbank internet şubesi, Halkbank mobil şube veya 0850 222 0 400 Halkbank Dialog üzerinden başvurabilirler.

Halkbank internet başvuru ekranına ulaşmak için burayı tıklayın.

Halkbank Mobil Şubesinden başvuru için; mobil uygulamaya giriş yaptıktan sonra, Başvuru >> Kredi Başvurusu >> Kredi Türü: Tüketici Kredisi >> Kredi Alt Türü: Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Halk Dialog müşteri hizmetlerinden başvuru için; 0850 222 0 400 numarayı aradıktan sonra sesli yanıt sisteminde önceliklendirilmiş işlemler menüsünden “2” numaralı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisini seçerek başvurabilirsiniz.

Halkbank Kredi Sonuçları Sorgulama

Halkbank başvurularını sorgulamak için, Halkbank Mobil Şubesine giriş yaparak; Krediler >> Yeni Kredi Başvurusu ve Sorgulama >> Başvurularım adımından takip edebilirsiniz. Banka başvuru sonuçlarını başvuru yapan vatandaşlara kısa mesaj ile bildirim yapmaktadır.

Halkbank 6 Ay Geri Ödemesiz Kredi Şartı Nedir?

Halkbank bireysel temel ihtiyaç destek kredisi için hane halkı geliri aylık 5 bin TL ve altında olan ücretliler, asgari ücretliler, emekliler, serbest meslek mensupları ve diğer orta ve düşük gelir grubunda yer alanlar başvurabilirler. Kamu bankalarının sadece birinden başvuru yapılabilecektir ve aynı hane içerisinden ise sadece bir kişi başvuruda bulunabilecektir.

Halkbank Onaylı Kredi Nasıl Kullanılır?

Onaylanan krediyi Şubeye gitmeden Halkbank İnternet Şubesi, Halkbank Mobil Şube ve web sitemizden anında kullanabilirsiniz.

Halkbank İnternet Şubesine giriş yaparak; Kredi >> Bireysel Kredini Kullan >> Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek kredinizi kullanabilirsiniz

Halkbank Mobil Şubesine giriş yaparak; Krediler >> Yeni Kredi Başvurusu ve Sorgulama >> Başvurularım >> Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek kredinizi kullanabilirsiniz.

Kart veya şifresi olmayanlar onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredinizi web sitesi üzerinden kullanmak için tıklayınız.

Onayladığınız kredinizi şubeye gitmeden ATM’lerden Kartsız İşlem menüsündeki “Bireysel Destek Kredisi Çekme” seçeneğiyle ya da banka kartınızla Para Çekme menüsünden dilediğiniz zaman çekebilirsiniz.

Kredi Geri Ödemeleri Nasıl Olacak?

Temel ihtiyaçların finanse edilmesi amacıyla 10 bin TL’ye kadar sunulan destek kredisi için genel şartlar ve ödeme tablosu şu şekildedir.

  • 000,-TL’ye kadar,0,49 faiz.
  • 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 ay vadeli,
  • Aylık Eşit Taksitli.

Örnek Ödeme Tablosu;

10 bin TL için; İlk 6 ay geri ödeme yok, kalan 30 ay boyunca her ay 376 TL ödeme.

7 bin 500 TL için; ilk 6 ay geri ödeme yok, kalan 30 ay boyunca her ay 282 TL ödeme.

5 bin TL için; ilk ay 6 ay geri ödene yok, kalan 30 ay boyunca her ay 188 TL ödeme.

3 bin TL için; ilk ay 6 ay geri ödene yok, kalan 30 ay boyunca her ay 113 TL ödeme.