Halkbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Halkbank ATM Günlük Para Çekme Limiti
Halkbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Ülkemizde hizmet veren devlet bankalarından biri olan Halkbank ülke genelinde birçok merkezde bulunan ATM’leriyle müşterilerine 7 gün 24 saat kesintisiz bankacılık hizmeti vermektedir. Halkbank ATM’lerinden para çekme, para yatırma, fatura ödeme, EFT ve Havale ile para transferi, kredi başvurusu ve kredi borcu ödeme gibi birçok bankacılık işlemini yapabilirsiniz. En çok tercih edilen işlemlerden olan para çekme işlemi için diğer bankalarda olduğu gibi Halkbank’ta da günlük para çekme kısıtlaması bulunmaktadır.  Uygulanan bu kısıtlama kapsamında Halkbank ATM günlük para çekme limiti 2019 yılı için ne kadardır, günlük para çekme limitini nasıl artırılır bahsedeceğiz.

Halkbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Halkbank müşterileri Bank24 kartı ile Halkbank ATM’lerinden günlük 1500 TL’ye kadar para çekebilirler. Belirlenen bu 1500 TL limit istenirse tek ATM’den bir seferde istenirse farklı farklı ATM’lerden parça parça çekilebilir. Ancak bu limitin üzerinde para çekmek istenildiğinde, işlem farklı ATM’lerden de yapılıyor olsa bu limitin üzerinde para vermeyecek, günlük para çekme limit aşımı uyarısı verecektir.

Bu kısıtlamadan kurtulmak ve daha fazla para çekebilmek için imkanınız doğrultusunda size önereceğimiz şu yolu kullanabilirsiniz. Para çekme günlük işlem zaman aralığı gece saat 00.00 da başlar ve 23:59 saatine kadar sürer ve bankanın belirlediği günlük para çekme limiti bu zaman aralığında geçerlidir, sonrasında yenilenir. Eğer daha fazla para çekmek istiyorsanız 23:59 dan önce o güne ait günlük para çekme limitini çekip birkaç dakika bekleyerek saat 00:00 geçtikten sonra diğer günün para çekme limitini çekerek iki katı kadar limit artırarak para çekmiş olursunuz. Bu çoğu zaman tercih edilen bir yöntemdir ve ek bir limit artırma ücreti ödemeyi gerektirmez.

Bunun haricinde eğer vaktiniz varsa ve banka çalışma saatleri içerisindeyseniz klasik bankacılık yöntemi olan Halkbank şubelerinden size en uygun şubeye gideren vezneden para çekebilirsiniz. Bu işlemde herhangi bir limit bulunmaz ve istediğiniz limite kadar para çekebilirsiniz.