Halkbank EFT Saati

Halkbank EFT Saati
Halkbank EFT Saati

Varlık Fonu AŞ‘ ye devredilen kamu bankalarından olan Halkbank EFT müşterilerine birçok bankacılık hizmetinin yanı sıra farklı banka hesaplarına ve ya kurum ödemeleri için yapılan para transfer işlemi olan EFT bankacılığı işlemlerinde de hizmet vermektedir. Halkbank verdiği bu hizmet verdiği Halkbank EFT saatlerinde değişikliğe gitmiş ve EFT saat süresini uzatmıştır. Halkbank vermiş olduğu EFT bankacılığı işlemine karşın işlemde kullanılan bankacılık kanalına göre değişiklik gösteren tutarlarda EFT ücreti tahsil etmektedir. EFT ile para transferi yapılırken bu tutarın biliniyor olması eksiksiz transferin gerçekleştirilmesini sağlayacaktır.

Halkbank EFT işlemi ve EFT saatleri; Halkbank gelişen teknolojiden yararlanarak bankacılık işlemlerini birçok bankacılık kanalı aracılığı ile vermektedir. Bu kanalların her birinden EFT ile para transfer işlemi yapılabilmektedir. EFT bankacılık işlemleri kullanılarak farklı bankalara para transferleri şubeler, ATM’ler, internet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı kanalları ile gerçekleştirilebilir. Verilen kanallar aracılığı ile EFT işlemi için banka EFT işlem saati belirlemiş ve bu saat aralığı müşteri memnuniyeti düşünülerek uzatılmıştır. En güncel Halkbank EFT saatleri 08:00 – 16:30 saatleri arası olarak belirlenmiştir.

Halkbank EFT saatleri dışında EFT işlemi yapılabilmesine imkan tanımakta ancak yapılan transfer işlemi kayıt olarak alınarak para transferi, hesapta transfer edilen para tutarının bulunması durumunda bir sonraki Halkbank EFT saatleri içerisinde transfer edilmektedir. EFT saatleri içerisinde gerçekleştirilen EFT işleminde para transferi aynı gün içerisinde ortalama 5-10 dk içinde karşı hesaba transfer olmaktadır. Yaşanabilecek yoğunluklar nedeniyle bu süre azami 30 dk ya olarak belirtilmektedir.

EFT işleminde para transferinin bu süre içerisinde gerçekleşmemesi durumunda, yapılan EFT işlemi kontrol edilmeli, girilen verilerde bir hatanın olmaması durumunda şubeler aracılığı ile veya çağrı merkezleri aracılığı ile bankanızla iletişime geçerek yapılan EFT işlemiyle ilgili yaşadığınız sorun bildirilmelidir. Bankanızın yapacağı kontrol sonrası hata kendi bankanız tarafında ise düzeltilecek, hatanın kendi bankanız tarafında olmaması durumunda para transferinin gönderildiği karşı bankanın şubeleri veya çağrı merkezleri aracılığı ile iletişime geçilerek yapılan EFT işlemi ile ilgili yaşadığınız problem bildirilmeli ve çözüm talebinde bulunulmalıdır.

Halkbank müşteri hizmetleri, 0850 222 0 400 , 444 0 400