Halkbank EFT Saatleri

Halk Bankası EFT saatleri
halkbank eft saati

Halkbank hesabından para göndermek isteyen müşterilerinin bilmek istedikleri konuların başında Halkbank EFT saatleri gelmektedir. Para transfer işlemi yapacak müşteriler için 2020 yılı Halk Bankası EFT saatleri, havale saatleri ve hafta sonu EFT yapma konularında bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

Halk Bankası ülkemizde faaliyet gösteren kamu bankalarında biri olup çok faklı müşteri gruplarına hizmet vermektedir.   Halk Bankası hesabınızdan başka bir bankanın hesabına para göndermek istediğinizde yapacağınız işlem EFT işlemidir. Bu işlemin bankalar arası gerçekleştiriliyor olması sebebiyle işlem saati uygulaması mevcuttur. Bu nedenle de Halkbank EFT saatleri kaçta başlıyor kaçta bitiyor, hafta sonları EFT yapılabiliyor mu diye merak edilmektedir.

Halk Bankası havale işlemi ise, banka hesabınızdan farklı bir Halkbank hesabına para göndermek için yaptığınız işlemdir. Havale işleminin aynı banka hesapları arasında yapılıyor olması nedeniyle zaman sınırlaması yoktur.

Halkbank EFT Saatleri

Halk Bankası EFT saati, yapılan para gönderme işleminin kontrolü nedeniyle bankaların günlük çalışma saatleri içerisinde olacak şekilde planlanmıştır.  Resmi tatil günleri ve hafta sonları haricinde hafta içi her gün 08:00 ila 16:30 saatleri arasında EFT yapılabilir

Ancak, 16:00 ila 16:30 saat aralığı Geç EFT Saati olarak adlandırılan zaman aralığıdır. Bu saatler içerisinde yapılan EFT işleminden Geç EFT Ücreti adı altında ek masraf alınır. Bu tutar işlem yapılan bankacılık kanalına ve işlem tutarına göre değişiklik gösterir. Beklemediğiniz bir ücret ödememek için dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Halk Bankası EFT işlemi resmi tatil günlerinde veya Cumartesi günleri yapılabilir mi diye sorabilirsiniz? Belirlenmiş Halk Bankası EFT saatleri dışında ve tatil günlerinde de EFT işlemi yapılabilir. Ancak, yapılan işlem EFT talimatı olarak kayda alınarak hesap bakiyesinin yeterli olması durumunda ilk EFT saatleri içerisinde karşı hesaba gönderilir.

Yarım gün tatil olan resmi tatil günlerinde ise, EFT işleminin 09:00 ila 11:45 saatleri arasında, paranın aynı gün karşı hesaba geçmesi için yapılmış olması gerekir. Aksi durumda işlem talimat olarak kayda alınarak ilk Halk Bankası EFT saatleri içerisinde aktarılır.

Halkbank EFT saatleri içerisinde yapılan işlemler için ise, banka müşteri sözleşmesine göre EFT ücreti tahsil edebilir. Bu ücret, EFT işleminin yapıldığı bankacılık kanalına göre ve yapılan işlem tutarına göre değişmektedir.

EFT VE HAVALE ÜCRETLERİ 2020
HALKBANK EFT İPTALİ
EFT SORGULAMA NASIL YAPILIR?