Halkbank EFT Ücreti

Halkbank-EFT-Ücreti
Halkbank-EFT-Ücreti

Banka müşterilerinin en çok kullandığı bankacılık hizmetlerinin başında para transfer işlemi gelmektedir. Müşteriler farklı bir banka hesabına para transferi ihtiyacı olması durumunda EFT yapabilir veya aynı banka hesapları arası para transferi ihtiyacı durumunda havale yapabilmektedirler. Halkbank EFT ile para transferi veya havale hizmetlerini tüm bankacılık sistemleri üzerinden müşterilerine yapabilme imkanı sunmuştur. Banka sunmuş olduğu bu para transfer hizmeti karşılığında kullanılan bankacılık aracına göre değişen tutarlarda EFT ücreti veya Havale ücreti tahsil etmektedir.

Halkbank EFT ücreti her yıl sektör ve piyasa durumları değerlendirilerek değiştirilmektedir veya değişiklik yapılmadan bir önceki yıl ücretleri ile devam edilmektedir. Halkbank müşterileri ihtiyaçları durumuna otomatik EFT veya ödeme talimatı vererek de işlemlerini belirli bir EFT ücreti karşılığında gerçekleştirme imkanları bulunmaktadır. Halkbank EFT işlemi, 16.00 dan sonra geç EFT işlemine tabi olurlar ve yapılan bu EFT için alınan EFT ücreti değişmektedir.

Halkbank EFT nasıl yapılır konusunda bilinmesi gereken genel EFT ile para transferinde olduğu şekilde IBAN numarası ve müşteri numarası ile yapıla bildiğidir. EFT nasıl yapıldığı ile ilgili detaylı bilgiye  buradan ulaşabilirsiniz.

Halkbank EFT ücreti 2017 yılı için aşağıdaki tutarlarda tahsil edilmektedir.

  • Şubeden yapılan nakit gönderimler için EFT işlem ücreti asgari 45 TL azami 350 TL olarak gerçekleşir. Aynı bankacılık kanalı üzerinden yapılan geç EFT işlem ücreti (saat 16:00 sorası) asgari 55 TL azami 385 TL olarak gerçekleşmektedir.
  • Şubeden mevcut hesap üzerinden yapılan gönderimler için EFT işlem ücreti asgari 41 TL azami 350 TL.
  • Hesaptan verilen düzenli EFT işlemi için tahsil edilen EFT işlem ücreti işlem başına 3,5 TL.
  • İsme gelen EFT’ nin kasadan ödenmesi durumunda tahsil edilen EFT ücreti asgari 35 TL azami 350 TL.
  • İnternet bankacılığı üzerinden yapılan gönderimler için EFT ücreti işlem başına 1,86 TL.
  • İnternet bankası üzerinden verilen düzenli EFT işlemi için tahsil edilen EFT ücreti işlem başına 0,43 TL.
  • Çağrı Merkezi aracılığı le yapılan gönderim için EFT ücreti işlem başına 3,76 TL.
  • Çağrı merkezi üzerinden verilen düzenli EFT işlemi için alınan EFT ücreti işlem başına 0,43 TL olarak gerçekleşmektedir.

Diğer makalemiz olan Halkbank EFT Saati yazımızda, bankanın EFT ve geç EFT saatleri ile EFT gerçekleşme süresi hakkında bilgi verilmiştir.