Halkbank İnternet Şubesi Şifre Alma

Halkbank İnternet Şubesi Şifre Alma
Halkbank İnternet Şubesi Şifre Alma

Halkbank’a ait kredi kartı veya banka kartını kullanan bir müşterisiyseniz bankanın şubeleri, ATM’leri ve telefon bankacılığına ek olarak hizmet verdiği dijital bankacılık kanalları olan internet şubesi ve mobil bankacılığı da kullanabilirsiniz. Diğerlerine göre internet ve mobil şubeden yararlanabilmek ve işlem yapabilmek için öncelikli olarak kullanıcı tanımı yaparak parola almanız gerekir. Halkbank internet şubesi şifre alma adımlarını uygulayarak parola oluşturabilir veya bloke olmuş internet bankacılığı blokesini kaldırabilirsiniz.

Halkbank İnternet Şubesi Şifre (Parola) Alma

Halkbank internet şubesi veya mobil şubeyi kullanmak isteyen müşteriler ister banka şubelerinden isterse internet üzerinden şifre alabilir. Eğer şubeden internet bankacılığı şifresi almayı ya da bloke kaldırma tercih ederseniz TC Kimlik belgesiyle birlikte banka şubesine şahsen başvurarak müşteri temsilcisi yardımıyla yeni parola alabilirsiniz.

İnternet üzerinden şifre almak için bankanın resmi internet sitesine burayı tıklayarak ulaşabilir ve yeni şifre oluşturabilir ya da bloke olmuş şifrenizi yenileyebilirsiniz. Bu işleme başlamadan önce kullandığınız cep telefon numarasının güncel ve sisteme kayıtlı numara olması gerekmektedir, aksi durumda gönderilen tek kullanımlık şifre size ulaşmayacağından giriş yapamazsınız.

İlk kez şifre almak için siteye giriş yaptıktan sonra İnternet şubesi giriş bilgileri kısmının altında yer alan “Parola Oluştur” işlemini seçerek şifrenizi oluşturabilirsiniz. Bu işlemi seçtikten sonra bilgi ekranı çıkacak ve burada yer alan bilgileri doldurmanız istenecek. Açılan ekranda TC kimlik numarası, banka kartı veya kredi kartı numarası ve cep telefonu numarası gibi temel güvenlik bilgilerini banka sistemiyle eşleşir şekilde doldurmalısınız. Bu bilgilerden biri eksik ya da hatalı olması durumunda işlem devam etmez ve şifre alamazsınız. Doğru bilgileri girdikten sonraki adımda internet şubesi şifresi oluşturularak işleminiz tamamlanacaktır.

Oluşturduğunuz şifre ile artık internet şubesi ve mobil şubeden EFT, Havale, kredi kartı ödeme, kredi başvurusu gibi birçok işlemi yapabilirsiniz. Bu nedenle hesap güvenliğiniz için oluşturduğunuz parolayı banka görevlileri dahil hiç kimseyle paylaşmayın ve isteyenlere de güvenmeyin.

Halkbank İnternet Şubesi Yeni Parola Alma

Daha önce kullandığınız internet bankacılığı parolasını unuttuysanız veya bloke olduysa aynı şekilde yukarıda verdiğimiz bankanın resmi internet sitesi linkini tıklayarak parola alabilirsiniz. Bunu için siteye girdikten sonra “Parolamı Bilmiyorum/Bloke” işlemini seçerek işlem yapabilirsiniz. Burada sizden kartınız ve şifrenizle ilgili bazı bilgiler istenecektir. Doğru bilgileri girerek Halkbank internet şubesi şifresi alınarak bloke kaldırılır.