Halkbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Halkbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma
Halkbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Kredi faizlerinin artmasına bağlı olarak kredi kartı faizleri de artmıştır. Kredi kartı borcunu ödeyemeyenler için ağır bir faiz yükü oluşturan bu durumdan kurtulmak için Halkbank kredi kartı yapılandırma imkanından yararlanarak, ödemelerinizi hafifletebilir ve finans dengenizi sağlayabilirsiniz. Peki, bu imkandan yararlanmak için şartlarınız uyuyor mu? Uyuyorsa Halkbank kredi kartı borcu yapılandırma başvurusunu nasıl yapabilirsiniz, istenen belgeler nelerdir sizler için yanıtladık.

Halkbank Kredi Kartı Yapılandırma

Halkbank kredi kartı borcunu ödemekte zorlananlar ve faizlerin artmasıyla daha da sıkıntıya girmiş tüketiciler için Destek kredisi imkanı sunmaya başlamıştır. Söz konusu Destek kredisi 24 aya kadar vadeler için aylık %1,10, 60 aya kadar olan vadeler için %1,20 faiz oranı ile sunulmaktadır. Örneğin; 10.000 TL tutar için 24 ay vade ve aylık %1,10 faiz oranı uygulanırken, %0,5 kredi tahsis ücreti ile kullandırılmaktadır.

Halkbank Kredi Kartı Yapılandırma Başvuru Adımları

Halkbank Kredi Kartı yapılandırma başvurusu sadece banka şubeleri üzerinde yapılmaktadır. Bunun için en yakın Halkbank şubelerine şahsen başvuru yapılması gerekir. Yapılandırma başvurusu için gerekli evraklar ise; TC kimlik numarasının yazılı olduğu evrak ve maaş bordrosudur. Emekli için ise e-devlet şifresinin yeterlidir. Eğer, geliriniz alacağınız krediyi karşılayacak durumda değilse banka kefil isteyebilir.

Halkbank Kredi Kartı Yapılandırma Şartları

Halkbank kredi kartı borcu yapılandırma imkanı; aktif olarak Halkbank kredi kartı kullanan müşterilerine sunulmaktadır. Diğer banka müşterileri bu imkandan yararlanamazlar. Ayrıca, yapılandırmadan yararlanabilmek için kredi kartınızın yasal takibe düşmemiş olması gerekir. Yasal bir süreç başlatılmışsa yapılandırma imkanından yararlanılamaz. Bu şartları sağlıyorsanız banka şubelerine yapacağınız başvuru ile destek kredisi alarak kredi kartı borç yapılandırması yapabilirsiniz.