Hesap Numarasından IBAN Bulma

Hesap Numarasından IBAN Bulma
Hesap Numarasından IBAN Bulma

IBAN numarası Avrupa birliği uyum paketleri kapsamında kullanılmaya başlanmış olan uluslararası hesap numarasıdır. Açılımı “International Bank Account Number” olan IBAN numarası ülkemizde standart 26 karakter uzunluğunda kullanılmaktadır. Bankadaki her hesabın kendine özel IBAN numarası olduğunu düşünürsek her birinin ve bu kadar uzun kodun ezbere bilinmesi mümkün değildir. Bunun içinde birçok farklı IBAN numarası öğrenme yöntemi sağlanmıştır. Bunlardan biride Hesap numarasından IBAN bulma yöntemidir. Bu yöntem bankalara göre nasıl yapılır sizlerle paylaşacağız.

Yazımızda vereceğimiz yöntemler bankaların sunduğu IBAN hesaplama yöntemidir ve sizlerin girdiği bilgilere dayanarak otomatik oluşturulmak, bilgilerin doğruluğu kontrol edilmez. Bu nedenle sizlere vereceğimiz hesap numarasından IBAN bulma yönteminde girilen bilgilerin doğruluğundan emin olun. Bankalar bu işlem sonucu sorumluluk kabul etmemektedir.

İş Bakası IBAN Sorgulama

İş Bankasında bulunan bir hesabınıza ait IBAN numarasını hesap numarasından bulmak için bankanın IBAN numarası hesaplama sayfasına burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. Burada sizden hesap numarasına ek olarak hesap tipi ve şube kodu bilgileri de istenmektedir. Bu bilgileri girdikten sonra “Hesapla” düğmesine basarak İş Bankası IBAN hesaplama yapılır ve IBAN öğrenilir.

Garanti Bankası IBAN Sorgulama

Garanti Bankasında bulunan hesaplarınız için hesap numarasından IBAN bulma için, Garanti Bankası IBAN hesaplama sayfasına burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. Burada hesap numarası ve şube kodu bilgilerini girmeniz istenecek. Bu bilgileri girdikten sonra “Tamam” basarak IBAN numarasını öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası IBAN Sorgulama

Ziraat Bankası hesabı olanlar için hesap numarasından IBAN numarası bulma için, Ziraat Bankası IBAN hesaplama sayfasına burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. Açılan sayfada şube kodu, Müşteri Numarası ve Ek No bilgilerini doldurarak IBAN numarasını öğrenebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası IBAN Sorgulama

Yapı Kredi Bankası hesabı olanlar için hesap numarasından IBAN numarası bulma sayfasına burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. Hesap numarasını girip IBAN oluştura tıklanarak IBAN bulunur.

Akbank IBAN Sorgulama

Akbank hesabı olanlar hesap tipi, şube kodu ve hesap numarası ile IBAN sorgulama yapabilirler. Akbank Hesap numarasından IBAN bulma için burayı tıklayın.

Vakıfbank IBAN Sorgulama

Vakıfbank yatırım hesabı ve kart/vadesiz hesap sahipleri için hesap numarasından IBAN bulma imkanı sunmaktadır. Bunun için burayı tıklayarak bankanın IBAN sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. İstediğiniz hesabın hesap numarasını girerek sorgulama yapılır.

Halkbank IBAN Sorgulama

Halkbank hesabı olanlara hesap numarasından IBAN bulmanın yanı sıra IBAN numarasından hesap numarası bulma ve IBAN doğrulama imkanını da sunmaktadır. Sorgulama ve doğrulama için burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. Burada hesap numarası ve şube kodu seçilerek IBAN bulunur.

QNB Finansbank IBAN Sorgulama

QNB Finansbank hesap numarasından IBAN sorgulama için burayı tıklayın. Açılan ekranda hesap numarası girilerek IBAN bulunur.

ING Bank IBAN Sorgulama

ING Bank vadeli vadesiz mevduat hesaplara ait IBAN sorgulama için burayı tıklayın. Açılan ekranda şube kodu, müşteri no, hesap türü ve hesap uzantısı bilgileri girilerek IBAN öğrenilir.

Kuveyt Türk IBAN Sorgulama

Kuveyt Türk hesap numarasından IBAN bulma için burayı tıklayın. Burada hesap numarası 123456-01 şeklinde girilerek IBAN numarası öğrenilir.

TEB IBAN Sorgulama

Türkiye Ekonomi Bankası hesap numarasından IBAN bulma için burayı tıklayın. Açılan ekranda şehir, şube ve hesap numarası bilgileri girilerek IBAN öğrenilir.

Odeabank IBAN Sorgulama

Odeabank hesabı olanlar için IBAN sorgulama imkanı sunulmuştur. Hesap numarasından IBAN bulma için burayı tıklayın. Açılan pencerede il, şube, müşteri numarası, hesap numarası bilgilerini girerek hesap numarası öğrenilir.