HSBC Bank ATM Günlük Para Çekme Limiti

HSBC Bank ATM Günlük Para Çekme Limiti
HSBC Bank ATM Günlük Para Çekme Limiti

HSBC Bank, dünyanın birçok ülkesinde bankacılık hizmeti veren uluslararası bankalarından biridir. Ülkemizde de birçok il ve ilçede yaygın şube ağı ve ATM’leriyle bankacılık hizmeti sunmaktadır. Pandemi döneminde alınan tedbirler kapsamında HSBC ATM Günlük Para Çekme Limiti değiştirilmiş olup, geçerli yeni limitler yazımızda verilmiştir.

Ülke genelinde birçok merkezde bulunan ATM’lerden para çekme ve para yatırma işlemleri başta olmak üzere kredi kartı borç sorgulama ve borç ödeme, kredi ödemesi, fatura ödemesi, kredi başvurusu, EFT, havale gibi birçok bankacılık hizmeti yapılmaktadır. ATM’lerde en çok yapılan işlemlerin başında gelen para çekme işlemi diğer bankalarda olduğu gibi HSBC bankasında da günlük para çekme limiti ile sınırlandırılmıştır. Bu limitler tedbirler kapsamında değiştirilmiş olup şu şekildedir.

HSBC ATM Günlük Para Çekme Limiti

HSBC Bank müşterileri için uygulanan standart ATM para çekme limiti müşteri grubuna göre değişmektedir. Visa Electron kart sahibi müşteriler için  limit 1500 TL’ dir. Bu limit Advanced kart sahipleri için 2000 TL, Premier kart sahipleri için 4000 TL’ dir. Bu kart sahiplerinin asgari çekebilecekleri tutar ise 20 TL’ dir.

Belirlenen bu standart limitler pandemi döneminde geçici süreliğine 5000 TL‘ye çıkarılmıştır. Sonrasında belirtilen standart limitler geçerli olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Bankaların ATM Günlük Para Çekme Limitleri (Covid-19 Sonrası)

HSBC Bankası ATM’lerinden döviz çekme imkanı sunan bankalardan biridir. Eğer ATM’den döviz çekmek isterseniz bankanın kart türlerine uyguladığı günlük para çekme limitlerinin döviz karşılığı kadar ATM’den günlük döviz çekebilirsiniz.

Eğer HSBC kredi kartından nakit avans günlük para çekme limiti Visa, Master ve Gold kredi kartları için 2500 TL, Advanced kredi kartı için 3000 TL, Premier kredi kartı için 4000 TL ile sınırlandırılmıştır. Bu limitlerin üzerinde para çekmek istenildiğinde banka ek ücret tahsil edebilir.

Eğer bu belirlenen limitten daha fazla para çekmek istiyor ama ek ücret ödemek istemiyorsanız 23:59 dan önce o güne ait günlük para çekme limitini çekip birkaç dakika bekleyerek saat 00:00 geçtikten sonra diğer günün para çekme limitini çekerek iki katı kadar para çekmiş olursunuz.