Kredi ve Bankacılık İşlemleri

HSBC Bank ATM Günlük Para Çekme Limiti

05.11.2018
HSBC Bank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Dünyanın birçok ülkesinde bankacılık hizmeti veren en büyük bankalarından biri olan HSBC bank ülkemizde de birçok il ve ilçede yaygın şube ağı ve ATM’leriyle bankacılık hizmeti sunmaktadır. Ülke genelinde birçok merkezde bulunan ATM’lerinden para çekme ve para yatırma işlemleri başta olmak üzere kredi kartı borç sorgulama ve borç ödeme, kredi ödemesi, fatura ödemesi, kredi başvurusu, EFT, havale gibi birçok bankacılık hizmeti yapılmaktadır. ATM’lerde en çok yapılan işlemlerin başında gelen para çekme işlemi diğer bankalarda olduğu gibi HSBC bankasında da günlük para çekme limiti ile sınırlandırılmıştır. Merak eden müşterileri için HSBC ATM günlük para çekme limiti ne kadar olarak belirlenmiş bu konuda bilgi vereceğiz.

HSBC ATM Günlük Para Çekme Limiti

HSBC Bank müşterileri gün içerisinde ATM para çekme limitleri müşterinin kullandığı kart türüne diğer bir değişle müşteri grubuna göre değişmektedir. Bir gün içerisinde çekebileceğiniz azami günlük para çekme limiti Visa Electron kart sahibi müşteriler için 1500 TL’ dir. Bu limit Advanced kart sahipleri için 2000 TL, Premier kart sahipleri için 4000 TL’ dir. Bu kart sahiplerinin asgari çekebilecekleri tutar ise 20 TL’ dir.

HSBC Bankası ATM’lerinden döviz çekme imkanı sunan bankalardan biridir. Eğer ATM’den döviz çekmek isterseniz bankanın kart türlerine uyguladığı günlük para çekme limitlerinin döviz karşılığı kadar ATM’den günlük döviz çekebilirsiniz.

Eğer HSBC kredi kartından nakit avans çekmek istiyorsanız bankanın uyguladığı günlük para çekme limiti Visa, Master ve Gold kredi kartları için 2500 TL, Advanced kredi kartı için 3000 TL, Premier kredi kartı için 4000 TL ile sınırlandırılmıştır. Bu limitlerin üzerinde para çekmek istenildiğinde banka ek ücret tahsil edebilir.

Eğer bu belirlenen limitten daha fazla para çekmek istiyor ama ek ücret ödemek istemiyorsanız 23:59 dan önce o güne ait günlük para çekme limitini çekip birkaç dakika bekleyerek saat 00:00 geçtikten sonra diğer günün para çekme limitini çekerek iki katı kadar para çekmiş olursunuz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.