ING Bank EFT Saati

ING Bank EFT Saati
ING Bank EFT Saati

ING Bank ülkemizde yabancı ortaklı özel teşebbüs bankası olarak faaliyet gösteren sektörünün önemli firmalarından dır. ING Bank müşteri memnuniyetini ön planda tutan, müşterilerine güvenli ve hızlı hizmet verme adına teknolojik gelişimlerden yararlanmakta ve tüm bankacılık hizmetlerini hızlı ve güvenli bir şekilde müşterilerine sunmaktadır. ING Bank günümüzün en çok kullanılan bankacılık işlemlerinden olan EFT işlemi için bankanın sunduğu farklı hizmet kanalları kullanmakta ve bu kanallar aracılığı ile güvenli ve hızlı EFT işlemi gerçekleştirmeye olanak vermektedir.

ING Bank  EFT saati; ING Bank müşterileri farklı bir banka hesabına para transferi yapmak istediklerinde bankanın müşterileri için belirlediği ING Bank EFT saati 09:00 – 17:15 içerisinde farklı bankacılık kanallarını kullanarak EFT işlemini gerçekleştirebilirler. ING Bank EFT bankacılık hizmetleri ile farklı banka hesaplarına para gönderebilir veya kurum ödemelerini hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirler. ING Bank müşterileri dilerlerse hesaplarından otomatik EFT talebi vererek para transfer işlemlerini gerçekleştirebilirler. Otomatik EFT işlemi için belirlenen dönemde hesapta yeterli tutarın bulunması gerekir, olmaması durumunda EFT işlemi gerçekleşmez.

Bankanın belirlediği EFT saatleri içerisinde yapılan para transferi aynı gün içerisinde karşı banka hesabına transferi sağlanmaktadır. Para transferinin ortalama 10 dk gibi bir sürede karşı hesaba geçmektedir. Bankalar arası işlem yoğunluğu olduğu zamanlarda EFT işlemini gerçekleşme süresi 30 dk yı bulmaktadır. Bu süre içerisinde gerçekleşmeyen EFT işleminin birkaç adımda kontrol edilerek sorgulanması gerekir.

Gerçekleşmeyen EFT işleminde ilk önce yapılması gereken, yaptığımız EFT işlemi esnasında girilen bilgilerin kontrol edilmelidir. Girilen bu bilgilerde bir hata olmaması durumunda bankamızın şubeleri veya 7/24 hizmet veren çağrı merkezi aracılığı ile gerçekleşmeyen EFT bildirimi yapılarak hatanın kontrolü sağlanmalıdır. Bankamızın gerçekleştirdiği kontrolde EFT işlemiyle ilgili bir hataya rastlanmaz ise son aşama olan EFT transferinin gönderildiği karşı banka ile iletişime geçilmelidir. Transferin gönderildiği bankanın şubeleri veya çağrı merkezi aracılığı ile EFT hata bildirimi yapılabilir ve gerçekleşmeyen EFT işlemimizin düzeltilmesi sağlanır.

ING Bank müşteri hizmetleri, çağrı merkezi iletişim numarası, 0850 222 0 600.