ING Bank Kredi Postam İle PTT İhtiyaç Kredisi

ING Bank Kredi Postam İle PTT İhtiyaç Kredisi
ING Bank Kredi Postam İle PTT İhtiyaç Kredisi

Yenilikçi fikir ve ürünlerle bankacılık sektöründe ön plana çıkan ING Bank sunduğu kredi postam kampanyası ile PTT çalışanları, emeklileri ve emekli maaşını PTT’ den alan müşteriler için özel hazırlanmış PTT ihtiyaç kredisi vermektedir. PTT müşterilerine ve çalışanlarına özel sunulan faiz oranları ile 45.000 TL ve 48 ay vadeye kadar kredi kullanılabilir. PTT kredisi hakkında bilinmesi gerekenler ve kredi koşullarını yazımızda bulabilirsiniz.

Başvuru Şartı

ING Bank kredi postam kampanyası altında sunulan ihtiyaç kredisinin en önemli özelliği yaşa bağlı olarak tahsis edilmesidir. Kredi imkanından yararlanabilmek için 75 yaş sınırı vardır. Bu nedenle kredi kullanımında bu yaş sınırı dikkate alınarak vade belirlenir. Örnek verecek olursak, eğer kredi başvurusu yapıldığında yaşımız 72 ise 4 yıl vade ile kredi alınamaz, 3 yıl vadeli kredi verilir. 74 yaşında isek 1 yıl yani 12 ay vadeli kredi verilir.

Kredi Koşulları

ING Bank kredi postam kapsamında sunulan ihtiyaç kredisi koşullarına bakıldığında PTT personeli ve emekliler için asgari kredi tutarı 2.500TL ve azami kredi tutarı 45.000TL’dir. Kullanılacak kredi için ise asgari geri ödeme vadesi 48 aydır. Maaşını PTT’den alan müşteriler için uygulanan kredi faiz oranları tutarlara göre değişmektedir ve aşağıdaki şekildedir.

  • 5.000TL’ye kadar alınan kredi için %1,84 faiz uygulanır.
  • 5.000TL – 10.000TL arası kredi tutarı için faiz oranı %1,79.
  • 10.000TL – 45.000TL arası kredi tutarı için uygulanan faiz oranı %1,69’dur.

Bu faiz oranlarıyla kullanılan kredi vadesi ne olursa olsun hayat sigortası yaptırmak zorunludur. Bunun yanında çekilen kredi tutarının binde beşi kadar da kredi tahsis ücreti alınmaktadır.

PTT Kredisinden yararlanmak isteyenler ING Bank şubelerinden ya da PTT şubelerinden nüfus cüzdanlarını ibraz ederek başvuru yapabilirler. Aynı şekilde kredi ödemeleri içinde her iki kurumun şube veya bankamatikleri kullanılabilir.