İninal Kart Para Yükleme ve Çekme

ininal kart para yükleme ve para çekme yöntemleri.
İninal Kart Para Yükleme ve Çekme

İninal kart para çekme işlemi hakkında bilgi vermenden önce ininal kart nedir, niçin kullanılır bilgi verelim. İninal kart, internet alışverişinin yaygınlaşmasıyla hayatımıza girmiş olan, özellikle de online oyun sektöründe tercih edilen bir ödeme yöntemidir. İnternet alışverişlerini güvenli bulmayan veya güvensiz sitelerde işlem yapanların kredi kartı bilgilerini güvende tutarak işlem yapmak isteyenler tarafından tercih edilen bir yöntemdir.

İnternet üzerinden alışverişlerde riski en aza indiren ininal kart ile ödeme sistemi, ön ödemeli kart sistemi olup ininal kart hesabına yatırılan tutar kadar harcama yapılır. Bu sistemde yatırılabilecek limit ve işlem tutarları sınırlandırılmıştır. Kredi kartı ile ödeme yönteminde olduğu gibi hızlı ve kolay ödeme imkanı sunan sistemin en önemli farklarından biri yaş sınırının düşük olmasıdır. PTT şubelerinden alımlarda 15 yaş sınırı geçerliyken diğer noktalardan başvurularda 13 yaş sınırı uygulanır.

İninal Kart Alma ve Para Yükleme

Yaygın bir şekilde kullanılan özelliklede online oyunlarda kullanılan ininal kart sahibi olmak oldukça kolaydır. İninal kart veren yerlerden aynı şekilde para yükleme işlemini de kolaylıkla yapabilirsiniz.  İninal kart alabileceğiniz ve para yükleme yapabileceğiniz noktalar şu şekildedir;

  • PTT İşyerleri
  • Teknosa
  • Vatan Bilgisayar
  • Migros
  • D&R Mağazaları
  • Şok Market şubeleri
  • Pratik İşlem
  • Kim Market

Bu işletmelerin ülke genelinde yaygın şekilde bulunan şubelerinden ininal kart alabilir veya ininal kartınıza para yükleme yapabilirsiniz. İlk seferde 750 TL’ye kadar yükleme imkanı verilir. Sonraki para yükleme işlemleri için kartınızın ininal.com ya da ininal Cüzdan uygulamasına eklenmiş olması gerekir. Ekleme yapılmamış kartlara tek seferde en fazla 750 TL para yüklenebilir.

İninal Kart Para Çekme

İninal kart online işlemlerde kullanılan bir kart türü olarak ortaya çıkmış ve yaygınlaşarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu değişimle birlikte farklı özellikleri de müşterilerine sunmaya başlamışlardır. Para çekme konusunda ise; yeni İninal Visa kartlarla birlikte banka ATM ’lerinden para çekim yapma imkanı sunmaya başlamıştır. İninal kart amblemi bulunan ATM’ lerden 300 TL’ye kadar para çekme yapabilirsiniz. Bunun çekilen tutardan %1,15+1,04 TL masraf kesilir.