Kredi ve Bankacılık İşlemleri

İş Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

05.01.2019
İş Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

Bankacılık işlemleri günümüzde İş Bankası internet şubesi ve mobil şubelere kaysa da ATM’ler para çekme ve para yatırma işlemeleri için halen öncelikli tercih edilen bankacılık kanallarıdır. Para çekme ve para yatırmanın haricinde kredi ve kredi kartı borcu ile yatırım hesabına para yatırma veya EFT ve havale işlemleri yapılabilir. Ancak, bankalar yapılan işlemler için belirli limit sınırlamaları getirmiştir. Bu noktada en çok merak edilen konuların başında gelen İş Bankası ATM günlük para çekme limiti 2019 için ne kadardır bilgisini vereceğiz.

Yazımızda kartsız para çekme yani karekod (QR) ile para çekme ve Bluetooth ile para çekme, ATM döviz çekme ve cebe havale çekme ve en son olarak Paracard ile para çekme limitlerini sizlerle paylaşacağız. Bu konuya başlamadan önce günlük işlem saati nedir, ne zaman başlar? konusunda bilgi verecek olursak. İş Bankası günlük işlem saati gece 00.00 itibari ile başlar ve aynı gün 23.59 itibari ile biter. Günlük para çekme limiti de bu zaman içerisinde müşteri grubuna göre belirlenen ATM ‘den para çekilmesine izin verilmiş limite denilir. Bu limit belirli dönmelerde ekonomik koşullara göre değiştirilir ve bankadan bankaya farklılık gösterir. Ayrıca, İş Bankası ek masraf alarak günlük para çekme limitini arttırma imkanı sunmaktadır.

İş Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

İş Bankası ATM para çekme limiti denildiğinde; bu Paracard ile Bankamatikten nakit çekebilecekleri limitin yanı sıra, kredi kartı nakit avans çekme, cebe havale para çekme ve kartsız para çekme gibi para çekme işlemleri için geçerli olan limittir. Bu limitin üzerinde işlem yapılmasına işlem yapılamaz.

Buna göre 2019 yılı için geçerli olan İş Bankası Günlük Para Çekme Limiti Paracard ile asgari 10 TL azami 2.000 TL’dir. Bu limiti para çekme limiti artırma imkanı sayesinde 10-15 TL arası bir masraf ödeyerek 1.000 TL artırabilirsiniz.

Günlük ATM’den para çekme limiti 2019 yılında kartsız işlemler de daha avantajlı olup: karekod (QR kod ile ) ya da Bluetooth ile para çekme limiti günlük asgari 10 TL azami 3.000 TL‘ dir.

Günlük para çekme limiti ATM’den Döviz çekme işlemi içinde geçerli olup, İş Bankası ATM Döviz Çekme limiti; 100 USD, 50 EUR ya da 20 GBP azami ise 800 USD, 800 EUR ya da 800 USD karşılığı GBP’dir.

Banka müşterisi olun olmayın para transferini sağlayan Cebe Havale işleminde, günlük para çekme limiti para yatırma limiti ile eşit olup günlük 500 TL, haftalık 1000 TL ve aylık 1500 TL ile sınırlıdır.

Diğer bankaların ATM günlük para çekme limitlerini öğrenmek için ATM Para Çekme Limiti yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar
  1. mehmet dedi ki:

    İş bankası kart ile ATMlerde 1500 TL İŞ CEP uygulaması Karekod okuyucu ile günlük 3000 TL çekim yapabilirsiniz