İş Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

İş Bankası ATM günlük para çekme limiti
iş bankası atm para çekme limiti

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınıyla birlikte bankalarda üstelerine düşeni yaparak bir biri ardına tedbir paketlerini açıklamaya başladılar. Bu kapsamda İş Bankası ATM günlük para çekme limiti yükseltildi. İhtiyacı olan kişiler şubelere gitmeden daha az etkileşim kurarak diledikleri zaman bir seferde ATM’den daha fazla para çekebilecekler.

Tedbirler kapsamında sadece kartlı para çekme limiti değiştirilmiş olup. Diğer para çekme yöntemlerinde; Karekod (QR) ile para çekme, Bluetooth ile para çekme, döviz çekme, cep havale çekme limitleri değiştirilmemiştir.

Geçilen bu zor dönemde insanların bankacılık işlemlerini dışarıya çıkmadan daha rahat yapabilmeleri için İşCep ve İnternet Bankacılığı kanallarının kullanımı tavsiye edilmekte. Alınan tedbir paketleri kapsamında bu kanallar üzerinden yapılacak olan EFT ve Havale işlemlerinden alınan masraf tutarları da düşürüldü.

İş Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

İş Bankası günlük para çekme limiti 2020 yılı mart ayı itibariyle ülkemizi etkisi altına alan salgın sonrası tedbir paketleri kapsamında değiştirildi ve geçici süreliğine yükseltildi. Bu kararla müşterilerin para çekme için şubelere gitmeleri veya daha az evlerinden çıkmaları sağlanmaktadır.

Alınan kararla kartlı para çekme işlemleri için İş Bankası ATM günlük para çekme limiti 5.000 TL olarak belirlendi. Bu değişiklikle İş Bankası günlük para çekme limiti 2.000 TL den 5.000 TL çıkarılmış oldu. Salgın tedbirleri nedeniyle artırılan para çekme limitinin salgın sonrası risk durumuna göre eski limiti düşürülmesi muhtemel bir durumdur.

İlginizi Çekebilir: Bankaların Günlük Para Çekme Limitleri

Diğer para çekme yöntemlerinde herhangi bir değişiklik olmamıştır. Kartsız işlemler için uygulanan günlük para çekme limiti, karekod (QR kod ile ) ya da Bluetooth ile para çekme limiti günlük asgari 10 TL azami 3.000 TL olarak kalmıştır.

ATM’den Döviz çekme işlemi için geçerli olan günlük para çekme limiti, asgari 100 USD, 50 EUR ya da 20 GBP azami 800 USD, 800 EUR ya da 800 USD karşılığı GBP olarak uygulanmaktadır.

Banka müşterisi olsun olmasın Cebe Havale işleminde günlük para çekme limiti, para yatırma limiti ile eşit olup günlük 500 TL, haftalık 1000 TL ve aylık 1500 TL ile sınırlıdır.

Yazımızda sadece İş Bankası ATM günlük para çekme limitleri ile ilgili bilgi verilmiştir. Bu tutarlar diğer bankalarda değişiklik gösterebilir.