Kredi ve Bankacılık İşlemleri

İş Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

28.03.2020
İş Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

Para çekmemiz gerektiğinde ilk akla gelen, insanlara zaman kazandırmasıyla en çok tercih edilen platform olan ATM’lerde günlük para çekme limiti ne kadar? En çok araştırılan konulardandır. Ülkemizin en büyük bankalarından olan İş bankası ATM günlük para çekme limiti bilgilerini yazımızda bulabilirsiniz.

Bankacılık işlemleri için günümüzde farklı platformlarda kullanılmaya başlamış olsa da para çekme işlemleri için şubeler haricinde tek ve hızlı seçenek ATM’lerdir. İş Bankası ATM’ lerinden  Para çekme ve para yatırma dışında; kredi ve kredi kartı borcu ödeme, yatırım hesabına para yatırma, EFT ve havale işlemleri yapılabilir.

Müşteri güvenliği için tüm bankaların uyguladığı günlük para çekme limiti İş Bankası için de geçerli olup; kartsız para çekme işlemleri olan karekod (QR) ile para çekme, Bluetooth ile para çekme, döviz çekme, cep havale çekme ve normal Paracard ile para çekme limitleri değişmektedir. Yazımızda İş Bankası ATM para çekme limitlerini bulabilirsiniz.

İş Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

İş Bankası ATM para çekme limiti 2020 yılı mart ayı itibariyle ülkemizi etkisi altına alınan salgın sonrası bankanın aldığı tedbir paketleri kapsamında değiştirilmiş ve geçici süreliğine yükseltilmiştir. Bu yaklaşımıyla müşterilerinin daha tek seferde daha fazla para çekmelerini sağlayarak daha az ATM’lerle etkileşimde bulunmalarını sağlanmak istenmiştir. Alınan kararla kartlı para çekme işlemleri için İş Bankası ATM para çekme limiti 5.000 TL olarak belirlendi. Bu değişiklikle 2020 yılı için İş Bankası günlük para çekme limiti 2.000 TL den 5.000 TL çıkarılmış oldu. Salgın tedbirleri nedeniyle artırılan para çekme limitin salgın sonrası müşteri güvenliği ve risklerin en aza indirilmesi kapsamında eski limiti düşürülmesi muhtemel bir durumdur.

Diğer para çekme yöntemlerinde herhangi bir değişiklik olmamıştır. Kartsız işlemler için uygulanan günlük para çekme limiti, karekod (QR kod ile ) ya da Bluetooth ile para çekme limiti günlük asgari 10 TL azami 3.000 TL‘ dir.

ATM’den Döviz çekme işlemi içinde geçerli olan günlük para çekme limiti, asgari 100 USD, 50 EUR ya da 20 GBP azami 800 USD, 800 EUR ya da 800 USD karşılığı GBP’ dir.

Banka müşterisi olun olmayın para transferini sağlayan Cebe Havale işleminde, günlük para çekme limiti para yatırma limiti ile eşit olup günlük 500 TL, haftalık 1000 TL ve aylık 1500 TL ile sınırlıdır.

Yazımızda sadece İş Bankası ATM günlük para çekme limitleri verilmiştir. Bu tutarlar diğer bankalarda değişiklik gösterebilir.

Yorumlar
  1. mehmet dedi ki:

    İş bankası kart ile ATMlerde 1500 TL İŞ CEP uygulaması Karekod okuyucu ile günlük 3000 TL çekim yapabilirsiniz