Kredi ve Bankacılık İşlemleri

İş Bankası Eft Saatleri

18.02.2017
İş Bankası Eft Saatleri

İş Bankası bankacılık sektörünün önemli sermayeye sahip özel bankalarındandır. Sektörün zorlu rekabet ortamında mücadele veren İş Bankası müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hızlı ve güvenli hizmet verebilmek için yarışmaktadır. Bu anlayışı ile İş Bankası parasını kurumunda değerlendiren müşterilerine günümüzde en çok kullanılan bankacılık hizmetlerinden olan EFT işlemi için İş Bankası EFT hizmetini günümüz bankacılık koşullarına göre belirlediği İş Bankası EFT saatleri içerisinde gerçekleştirmeye imkan tanımaktadır.

İş Bankası müşterilerine ortam koşullarına göre belirlediği para transfer saatleri olarak belirlediği İş Bankası EFT saatleri 09:00 – 17:15 saat aralığıdır. 16:00-17:15 arası yapılan EFT, geç EFT olarak işleme alınmakta ve bankanın uyguladığı İş Bankası Geç EFT ücreti tahsil edilmektedir. Banka bu saatler içerisinde hizmet verdiği birçok bankacılık kanalından EFT ile para transferine imkan sunmaktadır. İş Bankası EFT işlemi yapılabildiği bankacılık kanalları;

  • Bankanın yurt içi veya yurt dışında bulunan yaygın şube ağı aracılığı ile hesabınızdan veya nakit başka bir banka hesabına EFT gerçekleştirilebilir. EFT işlemi hesap bilgileri veya IBAN numarası ile yapılabilir. Bu kanalı kullanacak müşterilerin bilmesi gereken önemli konu İş Bankası EFT ücretinin diğer bankacılık kanallarına nazaran daha yüksek olduğudur.
  • İş Bankası internet şubesi aracılığı ile EFT işlemi kullanılabilecek diğer bir yöntemdir. Bu yöntem bankanın internet sayfasından online işlem menüsünden daha önce belirlenen kullanıcı adı ve şifre ile girilerek Para Transfer işlemleri menüsünde hesap bilgileri veya IBAN numarası ile gerçekleştirilebilir.
  • Mobil bankacılık şubesinden EFT işlemi gerçekleştirilebilir. Bunun için gereken, uygulama merkezlerinden bankanın mobil uygulamasının tablet veya cep telefonuna indirilmesidir. İndirilen uygulamaya banka kullanıcı tanımlaması yapıldıktan sonra yer alan EFT işlem menüsünden hesap bilgileri veya IBAN numarası ile para transferi gerçekleştirilebilir.
  • İş Bankası ATM’ ler aracılı ile EFT işlemi diğer bir yöntemdir. Bu yöntem banka hesabında bulunan paranın hesap numarası veya IBAN numarası ile karşı hesaba transferi yapılabilir.
  • Son yöntem çağrı merkezleri aracılı ile EFT işlemidir. Bu işlemde bankanı müşterilerine hizmet verdiği müşteri hizmetleri aranarak hesap veya IBAN numarası ile yapıla EFT işlemidir.

İş Bankası EFT işlemleri için belirlediği İş Bankası EFT işlem ücretlerine Buradan ulaşabilirsiniz.

İş Bankası EFT işlemi belirtilen EFT saatleri içerisinde yapıldığında aynı gün içerisinde, işlem sorası ortalama 10 dk da karşı hesaba para transferi yapılır. EFT işleminin gerçekleşmemesi durumunda öncelikli olarak yapılan EFT işlemi kontrol edilmeli, hata yoksa İş Bankası müşteri hizmetleri aranarak EFT işlem hatası bildiriminde bulunulmalıdır.

İş Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası, 0850 724 07 24.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.