Kredi ve Bankacılık İşlemleri

İş Bankası Eft Ücreti

15.02.2017
İş Bankası Eft Ücreti

Ülkemizin en büyük özel bankalarından olan İş Bankası müşterilerine birçok kanaldan EFT ile para transferi hizmeti sunmaktadır. Banka müşterileri yaygın şube ağı ve anında bankacılık kanalları sayesinde şubeler veya internet üzerinden EFT işlemini çok hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Yapılan bu EFT işlemi için İş Bankası EFT ücreti tahsil etmektedir.

Merkez bankasının 2012 yılında aldığı bankacılık kararları ile sektörde yaşanan daralma nedeniyle Bankalar müşterilerine sunmuş oldukları bankacılık işlemleri için işlem ücreti talep etmeye başlamışlardır. Müşterilerin en çok gerçekleştirdiği bankacılık işlemlerinden olan EFT ve Havale ile para transfer işleminde transfer edilen tutardan belirli bir oranda EFT ücreti veya Havale ücreti alınmaya başlamıştır.

İş Bankası EFT işlem ücreti ne kadar?

  • Şubelerden yapılan para transfer işlemi için İş Bankası EFT ücreti, BSMV hariç, asgari 55 TL azami 470 TL arasıdır. Uygulanan asgari oran %0,5 dir. EFT için İş Bankası şubeleri tahsil edilen ücret bakımından uygun gözükmemektedir. Bunun yerine ATM veya internet bankacılığı kullanılabilir.
  • Bankamatikten para transfer işlemi için İş Bankası EFT ücreti, BSMV dahil, 10 TL sabit ücret alınmaktadır.
  • İnternet Şubesinden para transfer işlemi için İş Bankası EFT ücreti, BSMV dahil, 4,5 TL sabit ücret, EFT saatleri (09:00 – 16:00) sonrası yapılan EFT için 6,5 TL sabit ücret alınmaktadır.
  • Telefon şubesi aracılığı ile yapılan para transferinde İş Bankası EFT ücreti, BSMV dahil, 5 TL sabit işlem ücreti alınmaktadır.
  • İş cep mobil uygulaması ile yapılan para transfer işleminden alınan EFT ücretinde internet şubesi ile yapılan EFT ücreti tutarları geçerlidir.
  • Çağrı merkezi ile yapılan para transferinde alınan İş Bankası EFT ücreti, BSMV dahil, 48 tl sabit ücret tahsil edilmektedir.

İş Bankası müşterileri ile yapmış olduğu özel sözleşmeler kapsamında bu ücretleri tahsil etmeyebilir. Bu durumda yapılacak olan EFT ve Havale işlemleri ücretsiz gerçekleştirebilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.