İş Bankası Emekli Promosyon Ödemeleri Ne Kadar?

İş Bankası emekli promosyon tutarı ve ek avantajlar
iş bankası emekli promosyon ödemeleri ne kadar

Emeklilerin heyecanla beklediği 2020 yılı promosyon tutarlarıyla ilgili açıklamalar bankalardan peş peşe yapılmaya başladı. Açıklama yapan bankalardan biri de İş Bankası olup, 2020 yılı için emekli maaş promosyon ödeme tutarıyla ilgili emeklilerin merakla belediği açıklamayı yaptı. Yapılan açıklamada 2020 yılı İş Bankası emekli promosyon ödemeleri ne kadar? ve bunun yanında sunduğu ek avantajları yazımızda derledik.

İş Bankası emekli müşterilerinin maaşlarını 3 yıl boyunca bankalarından alması taahhüdüne karşı vereceği promosyon tutarını ne kadar olduğunu ve ek şartlarını açıkladı. Banka tarafından açıklanan yeni promosyon ödemeleri kapsamında müşterinin maaş tutarına göre verilecek promosyon en az 750 TL en fazla ise 1.000 TL olacak. Bununla kalmayan banka yapılacak bu ödemelerin yanı sıra müşterilere ek avantajlarda sunacaklarını bildirdi.

İş Bankası’ndan Emekli Maaşı Promosyonu

İş Bankasının emekli promosyon ödemeleriyle ilgi yaptığı açılamada, emeklilere maaşları tutarına göre emekli promosyon tutarı belirlediklerini bildirdi.  Devlet bankalarında uygulanan sistemi uygulayacak olan İş Bankası, maaşını üst sınırdan alan müşterisine daha fazla promosyon tutarı ödeyecek. Peki bu açıklamaya göre İş Bankası emekli promosyon ödemeleri ne kadar olacak, emeklilerin eline 2020 yılında ne kadar promosyon geçecek?

Maaş tutarlarına göre İş Bankası promosyon rakamları 2020 yılı:

2020/2023 dönemi için promosyon ödemeleri; 1 aya karşılık gelen aylık gelir tutarı üzerinden ve ödemelerine aracılık edilen tüm emekli maaşlarının toplamı dikkate alınıp hesaplanarak 3 yıllığına peşin olarak verilen taahhütler için;

  • 1.500 TL’den düşük (1.500 TL hariç) maaşlar için 750 TL,
  • 1.500 – 2.500 TL arası (2.500 TL hariç) maaşlar için 875 TL,
  • 2.500 TL ve üzerinde maaşlar için 1.000 TL.

İş Bankası’ndan Emeklilere Ek Avantajlar

Aylık emekli maaşlarını iş bankasına taşıyan müşterilerine promosyon ödemesinin yanı sıra bazı ek avantajlar da sağlayacağını duyurdu. Buna göre sağlanan ek avantajlar şu şekildedir;

  • İş Bankası’ndan kredi kartı almaları durumunda, Maximum Kart ve ek kartları için aidat ödemeyecekler,
  • Sınırsız ve ücretsiz Havale yapma,
  • Ayda 3 kez ücretsiz EFT yapma.