İş Bankası Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Is Bankasi Hesap Acma Nasil Yapilir
Is Bankasi Hesap Acma Nasil Yapilir

Birikimlerinizi güvende tutmak veya maaşınız için size vereceğimiz İş Bankasında hesap açma yöntemleriyle anında İş Bankasında hesap sahibi olabilir ve anında kullanabilirsiniz. İş Bankası vadesiz hesap açarak; paralarınızı güvende tutarken, internet veya mobil şubeden istediğiniz zaman EFT, havale, talimatlı talimatsız fatura ödemesi yapabilir ya da birçok anlaşmalı kurumda alışveriş yaparak maxipuan kazanabilirsiniz. Bu avantajlı hizmetlerden yararlanmak isteyen sizler için yazımızda İş Bankası hesap nasıl açılır? İş Bankası hesap açma için gerekli belgeler nelerdir hakkında bilgi vereceğiz.

İş Bankası Hesap Açma İçin Gerekli Belgeler

İş bankası avantajlarından yararlanmak ve bir hesap sahibi olmak için yapılması gerekenler oldukça basittir. Bireysel başvurularda; İş Bankası hesap açma için gereken belgeler içerisinde sadece TC Kimlik belgesi fotokopisi bulunmaktadır. Buna ek olarak değişkenlik göstermekle birlikte şubeden yapılan başvurularda başvuru formu doldurulması istenir. Eğer, öğrencilik gibi özel bir durumunuz varsa diğer belgelere ek olarak onu kanıtlayan öğrenci belgesi talep edilmektedir. Ticari bir başvuru yapıyorsanız istenen belgeler şu şekildedir; ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri ve yetkili kişinin kimlik fotokopisi gereken belgelerdir.  İş Bankası hesap açma şartı olarak sadece 18 yaşınızdan büyük olmanız gerektiği maddesi bulunmaktadır.

İş Bankası İnternetten Hesap Açma

İş Bankası hesap açma için farklı durumlar mevcuttur. Eğer iş bankasında bir hesabınız var ve buna ek olarak; vadeli, vadesiz, altın, döviz hesabı gibi ek bir hesap açmak istiyorsanız internet şubesi veya mobil şubeyi kullanarak kolaylıkla açabilirsiniz. Bunun için internet şubeye girdikten sonra “Hesaplarım” menüsünden yeni hesap açabilirsiniz.

İnternetten hesap açma imkanı banka müşterisi olmayan kişiler içinde sunulmuştur.  Bankanın resmi internet sitesine giriş yaptıktan sonra Anında Bankacılı > Müşteri olmak istiyorum > Hesap Açma adımlarını takip ederek İş bankası online internetten hesap açabilirsiniz.

İş Bankası Hesap Açma Ücreti

İş Bankası 18 yaşından küçük öğrenciler, SGK Emekli maaşı ödemesi alanlar ve kumbara fonu bulunanlar için ücretsiz hesap işlemleri yapılmaktadır. Bunun dışında kalan müşterilerden hesap türüne göre değişen tutarlarda 6 aylık periyotlarda İş Bankası hesap işletim ücreti adı altında ücret tahsil edilmektedir. Vadesiz hesaplar için; bu ücret 96 TL, Ticari hesaplar için 120 TL, USD ve diğer döviz hesapları için 81 TL, EUR için 97 TL olarak uygulanmaktadır.