İş Bankası Hesap Numarası Öğrenme

İş Bankası Hesap Numarası Öğrenme
İş Bankası Hesap Numarası Öğrenme

İş Bankasında herhangi bir hesabınız varsa mutlaka bu hesaba ait bir IBAN numarası ve hesap numarası vardır. Her iki numarada kişinin hesabına özel verilmiş ve bankacılık işlemleri için gerekli olan bilgilerdir. Özellikle de ödeme, EFT ve Havale işlemleri için bu bilgilerden birini biliyor olmak gerekir. Bu noktada yazımızda İş Bankası hesap numarası öğrenme ve IBAN numarasından hesap numarası bulma yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz.

Hesap numarası sorgulama işlemine başlamadan önce IBAN numarası nedir ve hesap numarası ile bağlantısı nedir bilgi verecek olursak. IBAN numarası, Avrupa birliği uyum paketleri kapsamında kullanılmaya başlanmış olan uluslararası standartlardaki hesap numarasıdır. Her ne kadar hesaba IBAN numarası verilse de bankalar kendi standartlarında hesap numarası da vermeye devam etmektedir. Peki, IBAN numarasının hesap numarasıyla bağlantısı nedir? Bunu IBAN numarası çözümlemesine baktığımızda daha net anlıyoruz. IBAN numarasını oluşturan bilgiler arasında hesap numarası da yer almaktadır. Bir anlama IBAN, hesap numarası ve hesaba ait diğer bilgilerden oluşan bir koddur. Böylelikle size İş Bankası hesap numarası nerde yazar sorusunun da cevabı vermiş olduk.

Bu durumda İş Bankası hesap numarası öğrenme yöntemlerinden ilki iban numarasını sorgulama olarak gösterilebilir. İş Bankası iban sorgulama hakkında daha detaylı bilgiye burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Öğrendiğimiz 26 karakterden oluşan İş Bankası IBAN numarasının son 7 karakteri hesap numarasını verir.

Hesap numarası sorgulama için IBAN numarası haricinde yöntemlerde vardır. Bunlardan biri İş Bankası telefon bankacılığıdır. 0850 724 0 724 İş Bankası müşteri hizmetleri aranarak müşteri temsilcisi yardımıyla hesap numarası öğrenilebilir.

Diğer bir yöntem ise, gelişen teknoloji ile hayatımıza girmiş, kolay ve hızlı bankacılık hizmeti sunan internet şubesi ve mobil şubedir. Bu yöntem için İş Bankası internet şubesine veya İşCep’e giriş yapıldıktan sonra istenen hesabın hesap detaylarından hesap numarası bilgisine ulaşılabilir.

İş Bankası hesap numarası öğrenme için kullanılabilecek son yöntem, İş Bankası şubeleridir. Bunun için şahsen şubeye başvurularak müşteri temsilcisinden hesabınıza ait hesap numarası öğrenilebilir.