İş Bankası İnternetten Havale Nasıl Yapılır?

İş-Bankası-İnternetten-Havale-Nasıl-Yapılır
İş-Bankası-İnternetten-Havale-Nasıl-Yapılır

İş Bankası Türkiye’ nin en büyük sermayesine sahip özel bankalarındandır. Türkiye genelinde ve yurt dışında yaygı şube ağına sahip banka, şubeleri ve diğer bankacılık kanalları olan İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden müşterilerine en iyi hizmeti verebilmek adına teknolojik yazılımları en iyi şekilde kullanmaktadır. İş Bankası müşterilerinin kendi bankası hesapları arasında yaptıkları para transfer işlem olan Havale işlemi bankanın sunduğu hizmet doğrultusunda İş Bankası İnternet bankacılığı üzerinden yapılabilmektedir. İş Bankası Havale işlemleri internet bankacılığı Havale işlemleri için 7/24 hizmet vermektedir. Müşteriler tercihlerine göre havale işlemini talimatlı veya talimatsız olarak yapabilme imkanları bulunmaktadır.

İş Bankası İnternetten Havale Nasıl yapılır?

İş Bankası hesapları arası para transferi olması Havale işlemi için bankaların 7/24 hizmet vermelerini olanak tanımaktadır. İnternetten havale işlemi müşteri para transfer taleplerini hızı ve güvenli bir şekilde yapmalarına fırsat vermektedir. İnternetten Havale işlemi bankaların Müşterileri Hesap Numaraları veya IBAN Numaraları aracılığı ile yapılabilmektedir. IBAN Numarası ile Havale işlemi veri girilirken hata yapma ihtimalini düşürdüğü için tercih edilmesi gereken bir yöntemdir.

IBAN Numarası ile İnternetten Havale İşlemi,

  1. Öncelikle bankanın hizmet verdiği internet bankacılığı şubesine tanımlamış olduğumuz müşteri numarası ve şifresi ile giriş yapılır.
  2. İnternet Şubesi içerisinde Para transferi menüsü oradan Havale ile para transferi işlemi seçilir.
  3. Havale işlemi seçeneklerinden IBAN ile havale işlemi seçilerek açılan pencerede havale yapılacak hesap IBAN numarası ve tutar girilir.
  4. İleri denilmesi sorası açılan kontrol penceresinde havale işlem özeti kontrol edilir ve onayla denilerek havale işlemi onaylanır.

Müşteri Hesap Numarası İle İnternetten Havale İşlemi,

  1. İş bankası İnternet Şubesine giriş yapılır.
  2. Para transfer menüsünden Havale işlemlerine girilir.
  3. Hesap numarası ile havale işlemi seçilir.
  4. Havale yapılacak hesaba ait müşteri adı ve hesap numarası girilir.
  5. Havale edilmek istenen tutar bilgisi girilir ve işlem ilerle denilerek kontrol penceresine geçilir.
  6. Kontrol penceresinde yapılacak havale işlemleri ile ilgili bilgiler kontrol edilir ve onayla denilerek havale işlemi gerçekleştirilmiş olur.

İş Bankası internet’ten havale işlemi neticesinde para transferi birkaç dakika içerisinde karşı hesaba geçmiş olur. Havale işlemi neticesinde para transferi gerçekleşmezse yapmış olduğumuz işlemlerde hatalı bilgi girilmiş veya banka sisteminde bir problem olabilir. Öncelikli olarak havale işlemi kontrol edilmeli bir hata yok ise banka çağrı merkezi aracılığı ile müşteri temsilcisi ile görüşülerek yapılan havale işleminde karşılaşılan hata bildirilmeli ve düzeltme talebinde bulunulmalıdır.