İş Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma

İş Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma
İş Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Günümüzün ekonomik koşullarında sağladığı avantajlar nedeniyle kredi kartı kullanımı her geçen gün artmaktadır. Bu gelişimin neticesinde farklı problemler ve sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bunlardan biride çoğu insanın karşı karşıya kaldığı İş Bankası kredi kartı bloke olayıdır. Bu durum neticesinde yapılması gereken İş Bankası kredi kartı bloke kaldırma işlemlerini sizlerle paylaşacağız.

İş Bankası kartı bloke oldu nasıl açılır sorusunu yanıtlamaya başlamadan önce; kredi kartı hangi durumlarda kullanıma kapatılır bunlara değinecek olursak. Son dönemlerde yaşanan ekonomik sorunlar nedeniyle en çok rastlanan kullanıma kapatma durumu yani, kredi kartı borcunun ödenememesi nedeniyle kredi kartı blokedir. Bu durumda kredi kartı hesap özetinde bildirilen asgari ödeme tutarının 3 hesap özeti (ekstre) dönemince ödenmemesi sonucunda kredi kartı geçici ya da tam tedbir konularak bloke edilir.

Bunun haricinde farklı bloke durumları da vardır.Kredi kartından yapılan şüpheli işlemler veya kredi kartı sahibinin özel talebiyle; kayıp çalıntı kredi kartı gibi durumlarda kredi kartına bloke konulur. Bu durumda kredi kartı yeniden basılarak en kısa sürede kart sahibine gönderilir ve yeni kart kullanıma başlanmasıyla kart bloke kaldırılmış olur.

İş Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Kredi kartı bloke olması, sık kullanan kişiler için beklenmedik maddi sıkıntılara neden olabilir. Bu nedenle, İş Bankası kredi kartı bloke olmuşsa öncelikli olarak bunun neden dolayı yapıldığını tespit etmelisiniz. Bunun için ilk olarak ödemeler kontrol ederek kart blokenin ödeme probleminden mi kaynaklandığı kontrol edilmelidir. Eğer, bir problem gözükmüyorsa İş Bankası müşteri hizmetleri 0850 724 0 724 numaralı telefondan aranarak müşteri temsilcisi yardımıyla bloke durumunun neden kaynaklandığını öğrenilir.

Kredi kartınız ödemelerinizden dolayı bloke edilmişse, geçici tedbir ya da tam tedbir konulmuştur. Geçici tedbir konulmuşsa kredi kartı asgari ödemesini yaparak kredi kartı blokesi kaldırılır. Burada ödeme yaptıktan sonra 24 saat içerisinde kredi kartınız tekrar aktif edilecek ve kullanıma açılacaktır. Eğer, borcunuzu uzun zamandır ödeyemiyorsanız veya kredi kartı takibe düşmüşseniz tam tedbir konulmuş demektir. Bu durumda borcunuzun tamamını ödemeniz gerekir.

Kredi kartı borcu haricinde bir bloke işlemiyle karşılaştığınızda telefon bankacılığından İş Bankası müşteri temsilcisine ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Müşteri temsilcisi kredi kart bloke kaldırma için yapılması gereken bilgileri sizlerle paylaşacaktır. Bunun haricinde İş Bankası şubelerine direkt giderek de kart bloke kaldırma işlemi yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Bloke Olmaması İçin Yapılması Gerekenler

İş Bankası kredi kartı bloke olup kapanmaması için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Öncelikle en çok yaşanan borç nedeniyle kart blokeye düşmemek için aylık kredi kartı borcunun düzenli olarak ödenmelidir. Maddi durumunuz buna yetmediği durumlarda en azından asgari tutarın ödenmesine ve geciktirilmemesine dikkat edilmelidir.  Bu basit kurallara dikkat ederek kredi kartı bloke işleminden kurtulabilirsiniz.