İş Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma

İş Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma
İş Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma

İş Bankası Maximum kredi kartı, anlaşmalı şirketlerden indirimler ve bolca kredi kartı puanı kazandıran kampanyaları ile en çok tercih edilen kredi kartları arasında yer almaktadır. Müşterilerin ihtiyaç duymaları durumunda nakit avans da çekebildikleri Maximum kredi kartının limiti belirli bir süre sonra yetmez duruma gelebilir ve İş Bankası kredi kartı limit arttırma yöntemleri araştırılmaya başlanır. Bu noktada İş Bankası kredi kartı limit yükseltme başvurusu nasıl yapılır, hangi bankacılık kanalları kullanılır bilgi vereceğiz.

Kredi kartı limiti yükseltme isteyen İş Bankası müşterileri için birçok alternatif yol banka tarafından sunulmaktadır. Ancak, kredi kartı limit arttırma başvurusu yapmadan önce gelir beyanı ve iş/meslek bilgilerinin güncellemesi değerlendirme açısından gereklidir.

Bu konuda son dönemlerde yaşanan kredi kartı mağduriyetlerini aza indirmek amacıyla kredi kartı limit artışına yasal sınırlama getirilmiştir. Düzenlemeye göre kişinin tüm bankalardaki kredi kartı limiti gelir durumuna göre belirlenmekte ve buna göre belirlenen tavan limiti geçememektedir. Yasal uygulamada belirtilen tavan limit; ilk iki yıl aylık gelirinin 2 katı, sonraki yıllarda ise aylık gelirinin 4 katını geçmeyecektir.

İş Bankası Maximum Mobil ve internet Şubesi ile Kredi Kartı limit arttırma

İş Bankasının birçok bankacılık hizmetini sunduğu dijital bankacılık kanalları olan mobil ve internet şubesinden kredi kartı limit arttırma başvurusu da yapılmaktadır. Tercih edilmesi durumunda bu kanallar üzerinden otomatik limit arttırma talebinde de bulunularak ödeme performansına göre limit yükseltme sağlanabilir.

İş Bankası Maximum mobil giriş yapıldıktan sonra işlemler listesinden Ödemeler > Hızlı kart işlemleri > Limit arttırma işlem adımları uygulanarak kredi kartı limit arttırma talebi iletilir.

İş Bankası internet şubesine giriş yapıldıktan sonra kartlarım > kart hizmetleri  > Limit işlemleri işlem adımları takip edilerek Maximum kredi kartı limit yükseltme talebi iletilir. Talep gelir durumunuza göre en kısa sürede değerlendirilerek limit değişikliği gerçekleştirilir.

İş Bankası Telefon Bankacılığı ile Kredi Kartı limit arttırma

Telefon Bankacılığı kredi kartı limit arttırma başvurusu için tercih edilebilecek bir diğer yöntemdir.  0 850 724 0 724 İş Bankası Müşteri hizmetlerini arandıktan sonra aşağıdaki 4 adımdan biri kullanılarak sisteme kendinizi tanıtma işlemi yapılır.

  • Müşteri numaranızı ve Müşteri Şifrenizi ya da Ticari Şifrenizi tuşlayarak
  • 16 haneli Bankamatik kartı numaranızı ve kart şifrenizi tuşlayarak
  • 16 haneli Kredi kartı numaranızı ve kart şifrenizi tuşlayarak
  • 11 haneli hesap numarası ve hesaba ait Bankamatik kartı şifrenizi tuşlayarak

Girişte kullanılan bu bilgilere göre Telefon Bankacılığından yapılan işlemler değişmektedir. Bu nedenle Kredi kartı limit arttırma talebinde bulunabilmek için “Müşteri numaranızı ve Müşteri Şifrenizi ya da Ticari Şifrenizi tuşlayarak” giriş yapılması gerekir. Giriş yapıldıktan sonra kredi kartı işlemleri > Kredi kartı limit arttırma işlem adımları takip edilerek talep iletilir. İlgili işlem adımlarının kısa tuşlaması 2 – 6 şeklindedir.