İş Bankası Otomatik EFT Talimatı İptali

Otomatik ödeme ve para gönderimlerinizde kolaylık sağlayan İş Bankası otomatik EFT talimatı iptali nasıl yapılır? İşCep ile otomatik ödeme talimatı işlem adımları.
İş Bankası İşCep Otomatik EFT Talimatı İptali
İş Bankası Otomatik EFT Talimatı İptali

İş Bankası internet bankacılığı ve İşCep mobil uygulaması üzerinden istenildiği zaman EFT ve havale yapılabilir. Bunu bir adım daha ileri götürüp otomatik eft talimatı vererek eft takibinden kurtulabilirsiniz. Aynı şekilde dilediğiniz zaman planladığınız bu eft talimatını iptal edebilirsiniz. İptal işlemi yapmak isteyenler için İş Bankası otomatik eft talimatı iptali nasıl yapılır ve işçep ile otomatik eft talimat iptali işlem adımlarını paylaştık.

Para gönderme ve ödemeler için hayatı kolaylaştıran bankacılık işlemlerinden olan eft, günümüzün en çok tercih edilen bankacılık işlemlerindendir. Bankalar bankacılık işlemlerinde sağladıkları kolaylıklara her geçen gün bir yensini eklerken para gönderme işlemleri için otomatik eft talimatı imkanı ile düzenli ödemeleri takip derdinden kurtarmıştır. Dilediğiniz zaman internet bankacılığı ve İşCep uygulaması ile otomatik ödeme talimatı oluşturabilir ve aynı şekilde iptal edebilirsiniz.

İş Bankası Otomatik EFT Talimatı İptali Nasıl Yapılır?

İş Bankası aylık ödemeleriniz için oluşturduğunuz otomatik eft talimat iptali için farklı bankacılık kanalları üzerinden işlem yapılabilmektedir. İnternet ve Mobil bankacılık uygulamaları başta olmak üzere telefon bankacılığı ile eft talimatınızı iptal edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İş Bankası Tanımlı EFT Hesabı Silme

İşCep Otomatik EFT Talimat İptali nasıl yapılır?

İş Bankasının online bankacılık kanallarından olan İşCep mobil bankacık uygulaması ile otomatik eft talimat iptali için, internet bankacılığı kullanıcı bilgileri tanımlanmış ve telefonunuza işcep uygulamasını indirmiş olmanız gerekir. Mobil uygulamaya giriş yaptıktan sonra aşağıdaki işlem adımlarını takip ederek eft talimatını iptal edebilirsiniz.

  • Para Aktarma >> Para Aktarma Talimatlarım >> EFT Talimatlarım >> İlgili eft seçimi >> Talimatlı Eft iptali.

İşcep mobil uygulamasını kullanmıyorsanız dilerseniz internet bankacılığı üzerinden otomatik eft talimatı iptali yapabilirsiniz. İşlem menü tanımlamalarının aynı olması nedeniyle İnternet bankacılığından otomatik eft talimatı iptali işcep eft talimat iptali aynı işlem adılarıyla yapılmaktadır. Aynı adımlarını takip ederek iptal işlemin gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası Telefon Bankacılığından Otomatik EFT Talimatı İptali

Otomatik EFT talimatı için kullanılabilecek yollardan bir diğeri şubesiz bankacılık kanallarından biri olan telefon bankacılığıdır. İş Bankası müşteri hizmetleri 0850 724 0 724 numaralı iletişim hattından arandıktan sonra sesli yanıt sisteminde sırasıyla “EFT işlemleri” ve “Talimatlı EFT işlemleri” adımı takip edilerek iptal gerçekleştirilir.