İş Bankası SIM Kart Bloke Kaldırma

İş Bankası SIM Kart Bloke Kaldırma
İş Bankası SIM Kart Bloke Kaldırma

Telefon operatörlerinin sunduğu avantajlı kampanyalar nedeniyle ya da daha hızlı internet için 4.5 G’ye uyumlu kart değişikliklerinde sim kart yenilenir. Yapılan değişiklik sonrası güvenlik amacıyla internet bankacılığı ve mobil bankacılık kanallarına giriş yapılamaz. Yani, bu kanallar için geçici sim kart bloke işlemi uygulanır ve müşteri tarafından onay verilene kadar bankacılık kanallarına giriş durdurulur. Bu durumda İş Bankası sim kart bloke kaldırma işlemi yapılarak tekrar aktivasyon yapılması gerekir.

Sim kart bloke işlemi, dijital bankacılık işlemlerini kullanan müşterilerin hesap güvenliğini sağlamak için bankalar ile operatörlerin ortak çalışması sonrası uygulanan bir güvenlik adımıdır. Sim kart değiştirildikten sonra otomatik olarak devreye giren sistemle bazı bankacılık işlemlerini yerine getiremezsiniz. Aşağıda verdiğimiz işlemleri yapabilmeniz için öncelikli olarak İş Bankası sim kart bloke kaldırma işlemi yaparak aktif etmeniz gerekir.

Sim Kart Bloke Konulduğunda Yapılamayacak İşlemler

  • İnternet ve Mobil bankacılık işlemleri
  • İnternet Alışverişi 3D Secure ile
  • SMS ile kart şifresi belirleme

İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma Adımları

İş Bankası sim kart bloke kaldırma işlemi için birçok alternatif yol bulunmaktadır. Bu durumda kullanılabilecek ilk yöntem banka şubelerine şahsen başvurudur. Şubeye gidilerek müşteri temsilcisi yardımıyla sim kart bloke kaldırma işlemi yapılır. Bu işlem zamanı kısıtlı olan müşteriler için çok tercih edilir bir yöntem değildir.

Bunun yerine kullanılabilecek bir diğer yöntem ise, İş Bankası telefon bankacılığıdır. Bunun için sim kart bloke gerçekleştikten sonra sisteme kayıtlı cep telefonu ile 0 850 724 0 724 numaradan İş Bankası Telefon Şubesi aranarak işlem menüsünden Şifre ve Mobil Onay Kodu Bloke Kaldırma İşlemleri >  Mobil Onay Blokesi Kaldırma işlem adımları takip edilerek sim kart bloke kaldırılır.

İş Bankası Telefon Bankacılığı ile işlem yapmayı tercih etmeyenler için kullanılabilecek diğer bir yöntem ise, birçok AVM ve bölgede yaygın bulunan İş Bankası Bankamatikleridir. Bankamatiğe giriş yaptıktan sonra Daha fazla > Anında Bankacılık >  Mobil Onay Kodu Bloke Kaldırma işlem adımları uygulanarak İş Bankası Sim kart bloke kaldırma gerçekleşir ve tek kullanımlık şifre gönderimi tekrardan aktif edilir.