İş Bankası Vadesiz Hesap Kapatma

İş Bankası Vadesiz Hesap Kapatma
İş Bankası Vadesiz Hesap Kapatma

İş Bankasının sunduğu avantajlı bankacılık hizmetlerinden yararlanarak ve birikimlerinizi değerlendirmek amacıyla vadesiz hesap amanız gerekir. Açtığınız banka hesabınızı kullanmadığınızda kolaylıkla kapatma imkanınız vardır. İş Bankası vadesiz hesap kapatma için kullanabileceğiniz bankacılık kanallarını yazımızda bulabilirsiniz.

Ülkemizde köklü bankalarından olan İş Bankası, birçok bankacılık ürünü ile sektörün önde gelen bankalarındandır. Herhangi bir nedenle İş Bankası hesabınızı kullanmıyorsanız dilediğiniz zaman kolaylıkla kapatabilirsiniz. Hesabınızı kapatmazsanız, maaş hesabı gibi özel bir durumunuz bulunmuyorsa hesap işletim ücreti ödemek durumunda kalabilirsiniz. Bu durumda en doğru karar vadesiz banka hesabınızı kapatmak olacaktır.

İş Bankası Vadesiz Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Kullanmadığınız İş Bankası vadesiz hesabınız nedeniyle ileriki zamanlarda hesap işletim ücreti ödemek istemiyorsanız, bankanın sunduğu hesap kapatma yöntemlerini kullanarak hesabınızı kolaylıkla kapatabilirsiniz.

Vadesiz hesabınızı kapatmadan önce hesap bakiyenizin sıfır olduğuna emin olmalısınız. Özellikle, bankanın vadesiz hesaplara tanımladığı ek hesap tutarınızı kontrol etmeli ve varsa borcunuzun ödenmesi gerekir. Hesabınızda artı bakiye varsa onunda başka bir hesaba gönderilerek veya çekilerek sıfırlanması ve sonrasında hesap kapatma talebi oluşturulması doğru olur. Aksi durumda vadesiz hesap kapatma ret edilir.

İlginizi Çekebilir: Banka Vadesiz Hesap Kapatma

İş Bankası Telefon Bankacılığından Vadesiz Hesap Kapatma

Vadesiz banka hesabını kapatma için vereceğimiz yollardan ilki şubesiz bankacılık kanallarından olan telefon bankacılığıdır. İş Bankası müşteri hizmetleri 0850 724 0 724 numaralı iletişim hattından aranır. Sesli yanıt sisteminde “Vadesiz Hesaplar” işlemi sonrasında ”Hesap Kapatma”  işlem adımları takip edilerek hesap kapatma talebi oluşturulur. İşlemin onaylanabilmesi için banka şubesine İş Bankası hesap kapatma dilekçesi iletmeniz istenir.

İş Bankası İnternetten (İşCep) Hesap Kapatma

İş Bankası vadesiz banka hesabı kapatma için kullanılabilecek online bankacılık kanalları internet bankacılığı ve İşCep uygulamasıdır. Bu kanalları kullanmadan önce kredi kartı, fatura veya benzeri otomatik ödeme talimatınız varsa öncelikli olarak bunları iptal etmeniz gerekir. Hesabınızın bakiyesini sıfırladınız ve bağlı işlemleri kapattıysanız aşağıdaki adımları uygulayarak hesap kapatma yapabilirsiniz.

  • İşlem Menüsü > Hesaplar > Hesap kapat > Hesap Türü Seçimi > Kapatılacak Hesap Seçimi > Hesap Kapatma talebinin oluşturulması

İş Bankası Şubeden Vadesiz Banka Hesabı Kapatma

İş Bankası şubeleri hesap kapatma için kullanılabilecek diğer yöntemdir. Bu yöntem diğer yöntemlere göre banka çalışma saatleri içerisinde yapılması gereken bir işlemdir. Aşağıda verdiğimiz İş Bankası hesap kapatma dilekçesi ve kimlik belgeniz ile şahsen başvuru yapmanız gerekir.

İş Bankası Hesap kapatma dilekçesi örneği;

TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş ………………. ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

                İş Bankası …………………. Şubesinden açtırmış olduğum ………………… numaralı banka hesabımın kapatılmasını talep etmekteyim. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Adres …/……/…..

Adı – Soyadı

İmza