Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır
Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır, kredi kartı nasıl çıkarılır.

Kredi kartı, herhangi bir nakit ihtiyacı olmadan tüm alıverişlerde kullanılırken, yapılan alışverişlerde sunduğu taksitli ödeme imkanı ve gece gündüz aniden ortaya çıkan nakit ihtiyaçlarında doğru şekilde kullanıldığında, kredi kartı sahiplerine avantajlı imkanlar sunan bir kredili bankacılık ürünüdür. Son dönemlerde teknolojiyle birlikte sanal alışverişlerin de artması kredi kartını gereksinimlerin karşılanmasında ön plana çıkarmıştır. Tüm bu gelişmelerle birlikte bankalarda teknolojik olarak gelişerek kolay kredi kartı başvurusu için birçok yolu tüketicilere sunmaktadır. Burada size sadece beklentilerinize en uygun ve en karlı karşılığı veren bankayı seçerek kredi kartı başvurusu yapmak kalıyor.

Bu noktada kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız çoğu bankanın sağladığı sms ile başvuru, online internet’ten başvuru veya şubeden bireysel başvuru yollarından birini tercih ederek kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Eğer, banka şubesine gitmeye vaktiniz yoksa bankaların teknolojiden yararlanarak sunduğu SMS ile kredi kartı başvurusu veya online internet’ten kredi kartı başvurusu yöntemlerinden yararlanarak hızlı kredi kartı başvurusu yapabilir ve birkaç dakika içerisinde kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

Peki, bu kadar hızlı ve basit olan bu yöntemler kullanılarak kredi kartı başvurusu nasıl yapılabilir bunları inceleyelim.

Şubeden Kredi Kartı Başvurusu

Şubesiz bankacılık hizmetleri her ne kadar yaygınlaşmış ve artmış olsa da birebir işlem yapılan şubeler halen güvenli bankacılık işlemleri için geçerli bir yöntem olarak tercih edilmektedir. Kredi kartı başvurusu için size en yakın banka şubesine giderek müşteri temsilcisi yardımıyla kredi kartı başvurusunu yapabilirsiniz. Bu işleme başlamadan önce, bankaya gittiğinizde zaman kaybetmemek için önceden bakanın kredi kartlarını internetten inceleyerek bir tercih yapmanız bankaya gittiğinizde işinizi kolaylaştıracak ve hızlandıracaktır. Ayrıca size en uygun kredi kartını seçmiş olursunuz. Diğer durumda banka yetkilisiniz o anda size sunduğu kredi kartını almak durumunda kalabilirsiniz.

Telefondan SMS ile Kredi Kartı Başvurusu

Şubeye gidecek vakti olmayan ve zaman kaybetmeden hızlı kredi kartı başvurusu yapmak isteyenler için sms ile kredi kartı başvurusu imkanı bankalar tarafından sunulmaktadır. Telefondan TC kimlik numarası ile yapılan başvurular banka yetkilisi tarafından incelenir ve olumlu veya olumsuz dönüş sağlanır. Başvurunun olumlu olması durumunda kredi kartının gönderileceği adres bilgileri alınarak kredi kartınız adresinize gönderilir. Hemen hemen tüm bankaların sms ile kredi kartı başvuru imkanı bulunmaktadır. Bu nedenle hatalı bir bankaya başvuru yapmamak için internetten bankanın sms gönderilecek numarasını öğrenmelisiniz.

Online İnternet’ten Kredi Kartı Başvurusu

Günümüzde kredi kartı başvurusu için en çok tercih edilen yöntem online olarak internet kullanılarak yapılan başvurulardır. Bunun için ürününü tercih ettiğiniz bankanın resmi internet sayfasına giriş yaptıktan sonra “kredi kartı başvurusu” kısmından 7/24 internet bağlantısının olduğu her yerden kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Oldukça basit olan bu yöntemde işlem sırasında TC kimlik numarası, ad-soyad, adres, Telefon numarası ve mail bilgileri başvuru formunda istenir. Girilen bilgiler banka yetkilisi tarafından incelendikten sonra banka tarafından bazı evrakları teslim etmeniz istenebilir ya da herhangi bir ek talep yapılmadan kredi kartınız onaylanarak belirttiğiniz adrese herhangi bir ücret alınmadan gönderilir.

Diğer makalemiz olan Kredi Kartı Limit Arttırma yazımızda, kredi kartı limiti arttırma için yapılması gerekenler hakkında bilgi verilmiştir.