Kredi kartı Borcu Olanlar İçin 10 Soruda Kredi Kartı Yapılandırma

Kredi kartı Borcu Olanlar İçin 10 Soruda Kredi Kartı Yapılandırma
Kredi kartı Borcu Olanlar İçin 10 Soruda Kredi Kartı Yapılandırma

Geçtiğimiz günlerde, Ziraat Bankası sonra Vakıfbank‘ ın takip ettiği kredi kartı borç yapılandırması kampanyasına, en son Halkbank da dahil olmuştu. Kredi kartı borçlularını ödemekte zorluk yaşayanlar için müjde niteliğinde olan kredi kartı borcu yapılandırma kredisi kampanyası detayları merak edilen bir konu olmuştu. Kimler yararlanabilir? Nasıl Başvurulur? Gerekli belgeleri nelerdir?  Kredi kartı yapılandırma şartlarını en çok sorulan 10 soru ile ele aldık.

1- Hangi borçlar kredi kartı yapılandırma kapsamında?

Kredi kartı borcu olan kişiler yararlanabilecekti. Sunulan kredi imkanından yararlanabilmek için bankadaki borcun yasal takibe düşmemiş olması gerekmektedir.

2 – Banka müşterisi olma şartı var mı?

Bankanın ya da farklı bir bankada bankanın bireysel kredi kartı müşterileri yararlanabilir. Banka müşterisi olmak zorunlu değil.

3 – Başka bankadaki kredi kartı borcu için de kredi kullanılabiliyor mu?

Bankanın bireysel kredi kartı sahipleri, hem bankadaki hem de diğer bankalardaki kredi kartı borçlarını yapılandırmak için kredi kartı borcu yapılandırma kredisinden yararlanabilir.

4 – Hangi tarihler arasında başvuru yapılabilecek?

Bankadaki ve diğer bankalardaki kart borçlarını yapılandırmak isteyen müşteriler henüz son tarih belirlenmemiştir. Ziraat Bankası ve Vakıfbank 31 Aralık tarihine kadar olan Halkbank ise 31 Ocak tarihine kadar olan ekstre borçları için kredi kartı destek kredisi vermektedir.

5 – Dosya masrafı, sigorta gibi masraflar var mı?

Destek kredisinden belirli bir oranda tahsis ücreti ve hayat sigortası yaptırma mecburiyeti bulunmaktadır.

6 – Başvuru için hangi belgeler gerekiyor?

Maaşını bankadan almayan müşteriler için gelir belgesi talep edilmektedir.

7 – Takibe düşen borçlar da kapsamda mı?

Bankada ya da diğer bankada herhangi bir kredi kartı ürününde kanuni takip hesaplarında izlenen krediler yapılandırma kapsamında değil.

8 – Emekliler kampanyadan yararlanabiliyor mu?

Bankanın ve diğer bankaların emekli müşterileri kredi yapılandırma kredisinden yararlanabilir.

9 – Kredide limit var mı?

Kredi kartı destek kredisinde limit yoktur.

10 – Kredi Kartı destek kredisi en uzun vade nedir?

Kredi kartı destek kredisinde en uzun süre 60 ay olarak belirlenmiştir. Ancak şunu belirtmekte fayda var vadelere göre kredi faiz oranı değişmekte olup 24 vade için 1,1 oranından başlayan faiz uygulanmaktadır.