Kredi Kartı Temassız Ödeme Limiti

Kredi Kartı Temassız Ödeme Limiti
Kredi Kartı Temassız Ödeme Limiti

Teknolojik gelişmelerle birlikte kredi kartı ile ödeme şekillerinde de değişiklikler olmuştur. Bu değişikliğin en önemlisi, kredi kartı temassız ödeme özelliğidir. Bu sayede kişiler yaptıkları alışverişleri daha hızlı ve kolay bir şekilde ödeyebilmekte.  Temassız ödeme işlemi kart güvenliği açısından limitle sınırlandırılmış olup, temassız ödeme limiti her bankaya göre değişiklik göstermektedir.

Temassız ödeme özelliği ülkemizdeki çoğu banka tarafından kullanılır durumu geldi, kredi kartları ve pos cihazlarının çoğu temassız ödeme özelliğine sahip olanlarla değiştirilmekte.  Özellikle de akıllı telefonlarda bulunan NFC uygulaması sayesinde telefonun temassız özellikli kredi kartı yerine kullanılabilmesi bu özelliği daha çok yaygınlaşmasını sağlamıştır. İsteyen kişiler temassız ödeme özelliğini kapattırabilirler.

Günümüzün popüler ödeme yöntemi olan temassız ödeme için bankaların belirlediği işlem limitleri aşağıdaki verilmiştir.

Yapı Kredi World Card Temassız Ödeme Limiti

90 TL ve altındaki alışverişlerde World Card kredi kartı ile temassız ödeme yapılabilir.

Temassız özellikli bir Yapı Kredi World kart sahibi olmak için Banka Şubeleri, internet bankacılığı, telefon bankacılığı (444 0 444) ve SMS ile başvuru yapabilirsiniz.

Akbank Axess Temassız Ödeme Limiti

Axess Temassız Kredi Kartı limiti 90 TL olarak belirlenmiştir. Mevcut Axess’inizin Temassız özellikli olmasını istiyorsanız hemen 444 25 25’i arayarak Axess Temassız isteyebilirsiniz.

Garanti Bonus Temassız Ödeme Limiti

Garanti Bankası Bonus ve American Express kredi kartları ile 90 TL’ye kadar olan alışverişlerinizde; kartın POS cihazına takılmasına, imza atılmasına ve şifre girilmesine gerek olmadan temassız ödeme teknolojisinin avantajlarından siz de faydalanabilirsiniz.

Halkbank Paraf Kart Temassız Ödeme Limiti

Halk Bankasının müşterilerine sunduğu Paraf temassız kredi kartının bir defada en fazla harcama limiti 50 lira ile sınırlandırılmış. Toplamda ise 150 TL limit koyulan kartınızla üç kez 50 lira ödeme yapmanız halinde limitiniz dolmuş oluyor.

İş Bankası Kredi Kartı Temassız Ödeme Limiti

İş Bankası müşterilerinin hizmetine sunduğu Maximum Standart, Premier, Gold ve Platinum kartlar müşteri isteğine göre temassız kullanılabiliyor. Temassız özellikli bir İş Bankası kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız internet bankacılığı veya şubelere başvuru yaparak kartınıza temassız özelliği kazandırabilirsiniz. İş Bankası kredi kartı temassız işlem limiti her bir ödeme için 90 TL, toplam temassız işlem üst limiti ise 100 TL’dir.

ING Bank Temassız Ödeme Limiti

Temassız özelliğine sahip ING Bank kredi kartları için 90 TL’ye kadar tüm ödemelerinizi şifre girmeden, hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Kartınız ile Temassız işlem yapabilmeniz için ilk işleminizin şifreli bir alışveriş işlemi olması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Temassız Ödeme Limiti

Ziraat Bankası Bankkart Combo ile düşük limitli alışverişlerinizde şifre girmeden anında ödeme yapabilirsiniz. Temassız özellikli kartlar için ödeme limiti 90 TL olup, bu limit üzerindeki işlemler için şifre kullanılması gerekmektedir.

TEB Temassız Ödeme Limiti

Temassız özelliğe sahip TEB Bonus kredi kartı için ödeme limiti 50 TL olarak belirlenmiştir. Bu limite kadar olan işlemlerde kart pos cihazına yaklaştırılarak ödeme yapılır.

QNB Finansbank Temassız Ödeme Limiti

CardFinans kredi kartı temassız ödeme ile 90 TL ye kadar olan işlemlerde şifre kullanmadan hızlı ve kolay ödeme yapabilirsiniz.

Enpara Temassız Ödeme Limiti

Müşteri dostu dijital bankacılık işlemleri ile tanınan ve müşterilerinden kredi kart aidatı almak yerine veren enpara.com kredi kartı temassız ödeme limiti 90 TL olup, bu limit altındaki işlemlerde şifre kullanmadan işlem yapabilirsiniz.