Kredi ve Bankacılık İşlemleri

Kredi Kartından Hesaba Para Aktarma

Kredi Kartından Hesaba Para Aktarma

Günümüzde neredeyse banka hesabı sahibi olmayan insan yok denecek kadar azdır. Özellikle de çalışanlar ve emeklilerin maaşlarını artık bankalardan alıyor olması bunun yanında bankaların düzenli geliri olanlara verdiği ve cazip avantajlar sunan kredi kartı ile para transferi, fatura ödeme, vergi ödeme gibi birçok bankacılık işlemi yapılabilmektedir. Peki, birisine para göndermeniz gerekiyor ve paranız yoksa kredi kartından hesaba para aktarma, yani kredi kartından EFT ve Havale ile para gönderme hakkında bilgi vereceğiz.

Kredi kartı ile nakit olmadan alışveriş yaparken, üye işyerlerinde bol bol alışveriş puanı kazanılır ve ödemeler taksitlendirilir. Sadece avantajları bu olmayan kredi kartının bir diğer avantajı da nakit ihtiyacı olduğunda anında uygun faizlerde ve ödeme planlarıyla nakit çekim imkanı sunmasıdır. Kredi kartı yanınızda olduğu sürece ATM’lerden nakit çekebilirsiniz. Peki, bir başka hesaba para göndermeniz gerekiyor ancak vadesiz hesabınızda yeterli limitiniz yok ve kredi kartından para gönderme işlemi yapmak istiyorsunuz. Bu noktada kredi kartından EFT/Havale işlemi belirli bankalar tarafından komisyon alınarak sağlanmaktadır. Ancak, bu imkandan yararlanabilmek için kredi kartı nakit çekim özelliğinin aktif olması gerekir.

Hangi Banka Kredi Kartından EFT/Havale Yapılır?

Bankaların hepsi verdikleri kredi kartından özel bir programa dahil değilse komisyon alarak nakit çekim imkanı sunmaktadır. Ancak, durum kredi kartından EFT/Havale ile hesaba para aktarmaya geldiğinde bu durum değişmekte ve bu hizmeti sunan bankaların sayısı oldukça azalmaktadır. Bu noktada Kredi kartından EFT/Havale imkanı sunan bankalar ve kredi kartları şu şekildedir.

Garanti Bankası Bonus Kredi kartı ile EFT/Havale

garanti kredi kartından eft

Garanti Bankası Bonus kredi kartından EFT/Havale yaparak dilediğiniz kişiye veya hesaba para gönderebilirsiniz. Bunun için Garanti internet şubesi, Garanti Cep, Garanti One veya Paramatiklerden EFT/Havale işlemi yapabilirsiniz. Bonus kredi kartından para aktarma işlemi sadece farklı hesaplar arası yapılabilmektedir. Kişi kendi hesabına para katarımı yapamaz. Kredi Kartından para aktarma işleminin bir nakit avans çekme işlemi olması nedeniyle yapılan işlemden %3,75+6 TL ücret tahsil edilmektedir.  Ayrıca, yapılan işlem sonradan iptal/iade edilememektedir.

Akbank Axess Kredi Kartı ile EFT/Havale

akbank axess kredi kartından eft

Hesabınızda para olmasa da Akbank Axess Kredi kartı EFT/Havale işlemiyle kira, aidat, taksit gibi ödemelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Axess kredi kartından para aktarma işleminde banka %3,75+9 TL işlem ücreti tahsil eder. Eğer işlem ileri dönemli talimat olarak yapılırsa %3,78+9 TL işlem ücreti tahsil edilmektedir. Kredi kartı limitinin tamamına kadar EFT/Havale işlemi yapılabilir. Yapılan işlemin nakit avans çekme işlemi olması nedeniyle herhangi bir chip para kazanımı olmaz.

Yapı Kredi WorldCard Kredi Kartı İle EFT/Havale

yapı kredi worldcard kredi kartından eft

Nakit ihtiyacı olanlar için Yapı Kredi Bankası WorldCard kredi kartından nakit avans imkanı sunulmaktadır. İsteyen WorldCard kredi kartından EFT/Havale yapar, isterse cebe havale yapabilir. Kredi

kartından para transferi için nakit avans çekim ücretleri uygulanır ve isteyen ödemelerini 12 aya kadar taksit

yapabilir.

 

 

 

ING Bank Bonus Kredi Kartı ile EFT/Havale

ing bonus kredi kartından eft

ING Bank kredi kartından para aktarma işlemi için müşterilerine taksitli geri ödeme imkanı sunmaktadır. ING Bank Bonus kredi kartı ile EFT/Havale işlemi yatığınızda %1,99 oranında faiz öderken, ödemelerinizi 9 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Kredi kartı kullanılabilir limiti kadar tutara kadar yapılacak bu işlemde gönderilen hesabın doğruluğu müşteri sorumluluğunda olup herhangi bir nedenle işlem gerçekleşmez iptal/iade olursa gönderilen tutar geri iade edilirken masraflar

edilmemektedir.

TEB Bonus Kredi Kartı ile EFT/Havale

TEB Bonus kredi kartından eft

Hesabınızda para yok ve başka bir hesaba para göndermek istediğinizde TEB Kredi kartından para aktarma imkanı sunmaktadır. TEB Bonus kredi kartından EFT/ havale için ister talimat verebilir isterseniz bir sefere mahsus işlem yapabilirsiniz. Yapılan işlemden %1,84 komisyon alan TEB, isterseniz taksitlendirme imkanı da sunmaktadır.

 

HSBC Advantage Kredi Kartı ile EFT/Havale

hsbc advantage kredi kartından eft

HSBC kredi kartı ile tek seferde veya düzenli vereceğiniz EFT/Havale talimatıyla ödemelerinizi takip etmek zorunda değilsiniz. Vadesiz hesabınızda para olmasa da kredi kartından para aktarma işlemiyle başka bir kişiye para gönderebilir, kira, aidat, okul taksiti gibi ödemeleri yapabilirsiniz. Advantage kredi kartından EFT/Havale işleminden %3,5+10 TL masraf tahsil edilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.