Kredi kartını İnternet Alışverişine Açma

kredi kartı yetkilendirme ve internet alışverişi.
Kredi kartını internet alışverişine açma

Kredi kartı kullanıcıların merak ettiği konuların başında, kredi kartını internet alışverişine açma nasıl yapılır? sorusu gelmektedir. Artan internet kullanımına paralel olarak internet alışverişleri artmış ve bunun ileriki dönemlerde çok daha fazla artması beklenmektedir. Bu alanda ise, en önemli ödeme kanalı olarak kredi kartları ön plana çıkmaktadır.

Kredi kartı kullanıcılarının güvenliğini sağlama amacıyla getirilen yasal düzenlemeyle, kredi kartı ilk gönderimde internet alışverişine kapalı olarak gönderilecek ve müşterinin onayı neticesinde internet alışverişine açılacaktır. Yeni gelen kedi kartınızla internet alışverişi yapmak istiyorsanız, başvuru esnasında internet alışverişine açık onayı vermiş olmanız veya sonrasında bankaların sunduğu alternatif yöntemleri kullanarak internet alışverişine onay vermeniz gerekmektedir.

Kredi kartı internet alışverişine açma noktasında bankaların her birinin kendine göre farklı yöntem ve uygulamaları bulunmaktadır. Genellikle sunulan yöntemler şu şekildedir.

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma Yöntemleri

Bankalar birçok farklı platform üzerinden işlem yapmanıza imkan sunmaktadır. Banka şubesine gitmenize gerek kalmadan dilediğiniz yerden dilediğiniz zaman kredi kartını internet alışverişine açabilirsiniz.

 • Kısa SMS ile
 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık
 • Çağrı Merkezi
 • Banka şubeleri

Bunun için yukarıda verdiğimiz bankacılık kanallarını kullanabilirsiniz.

Akbank Axess Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma

Akbank Axess kredi kartını SMS ile internet alışverişine açma için yapmanız gereken, INTERNET  (bosluk) Kartınızın Son 4 hanesini 8885ea göndermeniz yeterlidir.

Tüm kredi veya banka kartlarınızın internet alışverişlerine açılması için; INTERNET yazıp 8885’e mesaj göndermeniz yeterlidir. Böylelikle tüm kartlarınız aktif edilecektir.

Akbank internet bankacılığında, Akbank Direkt Kredi Kartları menüsü üzerinden istediğiniz kartınız için İnternetten alışverişi açabilir veya kapatabilirsiniz.

Garanti Bankası Bonus Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma

Garanti Bankası Bonus kredi kartını SMS ile internet alışverişine onay verme ve kullanıma açma için; ONAY (bosluk) Kartınızın Son 6 hanesini 3340’a göndermeniz yeterlidir.

GarantiCep üzerinden internet alışverişini açma için; Ana Sayfa > Hesap ve Kart > Kartlar > İlgili Kart > İnternet Üzerinden Alışveriş, adımlarını takip ederek açabilir veya kapatabilirsiniz.

Garanti internet şubesi ile internet alışverişine açma için; Ana Sayfa > Kart > Kredi/Banka Kartı > İlgili Kart > Kart Bilgileri > Güvenlik Bilgileri > İnternetten Alışveriş, adımlarını takip ederek açma/kapama yapabilirsiniz.

İş Bankası Maximum Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma

İş bankası mobil bankacılık uygulaması olan İşCep üzerinden işlemler için; Kartlarım > Kart Ayarlarım > Kullanım Tercihleri > Kart Seçimi > İnternetten Alışveriş,  adımlarını izleyerek kartınızın internet alışveriş yetkisini verebilirsiniz

İş Bankası internet şubesi üzerinden işlemler için; Kartlarım > Kart Ayarlarım > Kullanım Tercihlerim > Kart Seçimi > İnternetten Alışveriş, adımlarını takip ederek kartlarınızın internet alışveriş yetkisini verebilirsiniz veya kapatabilirsiniz.

SMS ile işlemler için; SANALONAY (boşluk) Kartınızın Son 6 hanesini yazıp 4402’ye SMS gönderebilirsiniz.

Yapı Kredi World Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma

SMS ile internet alışverişine açma için; AÇIK (boşluk) Kartınızın üzerindeki müşteri numarasını 4944’e SMS gönderebilirsiniz.

Yapı kredi Mobil uygulaması üzerinden işlemlerde; Kartlarım > Kart Ayarlarım > Kullanım Tercihleri > Kart Seçimi > İnternetten Alışveriş,  adımlarını izleyerek kartınızın internet alışveriş yetkisini verebilirsiniz

Ziraat Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma

SMS ile Ziraat Bankası Kredi kartını internet alışverişine açma için; EONAY (boşluk) Kart numaranızın son 6 hanesini yazarak 4757’e SMS gönderebilirsiniz.

Ziraat Bankası Mobil uygulaması üzerinden işlemler için; Kartlarım > Kart seçimi > Kart Ayarlarım > İşlem Kısıtı > Kart > E Ticaret,  adımlarını izleyerek internet alışveriş yetkisini verebilirsiniz.

Kuveyt Türk Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma

Kuveyt Türk kredi veya banka kartlarını SMS ile internet alışverişine açma için; ONAY (boşluk) INTERNET (boşluk) Kartınızın Son 4 hanesini yazıp 2848’e SMS göndermeniz yeterlidir.

Kredi Kartını İnternet Üzerinden Kullanmanın Avantajları ve Dezavantajları

Kredi kartı ile ödeme internet alışverişindeki en yaygın yöntemdir. Kredi kartı ile internetten online alışveriş yapmanın avantajlı tarafları olduğu gibi dezavantajlı kısımları da var. Bu nedenle onay ve açma işlemi yapılmadan önce iyi düşünülmelidir.

Avantajları

 • Ürün seçeneği fazladır
 • Fiyatlar mağazalara nazaran daha uygundur
 • Taksit seçenekleri daha fazladır
 • Ürün iade süreci yasalar çerçevesinde daha kolaydır

Dezavantajları

 • Kredi kartı bilgilerinin çalışması gibi durumlar olabilir. Bu nedenle bankaların sunduğu ek güvenlik tedbirleri tercih edilmelidir
 • Alınan üründe gecikmeler yaşanabilir
 • Gönderilen ürün hatalı olabilir
 • Kargoda hasar görmüş ürün gelebilir