Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar
Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kullanılan kredi ve kredi kartı gibi ürünlerin geri ödemelerini düzenli yapmadığınızda kredi notunuz düşer.  Böylece kişi kredi notu analizini yapan kurum olan Kredi Kayıt Bürosu kayıtlarında sicili düşük kişiler listesine diğer tabiri ile kara listeye girerler. Birçok banka kredi notu düşük olanları riskli olarak görür ve kredi vermezlerdi. Ancak son çıkan sicil affından sonra durum değişti ve kredi notu düşük olanlara kredi veren bankaların sayısı her geçen gün arttı.

BDDK sicil affından önce kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalara cezai yaptırımlar uygularken sicil affından sonra sicili düşük olanlara kredi verilmesine imtiyaz göstermiştir. Bu gelişme sonrasında bankalar kara listedekilere kredi reklamları verir duruma gelmişlerdir.

Kredi notu düşük olduğu için kırmızı kalem yemiş olanların kredi çekmeleri için bankalar kendi değerlendirmeleri ile kefil ve gelir belgesi isteyerek istedikleri kadar kredi verirler. Bazı bankalar sadece kişinin maaş ve gelirini dikkate alarak kredi imkanı da sunmaktadır. Birçok kişi en kolay kredi veren banka hangisi, kredi notum sıfır nasıl kredi çekebilirim ya da kara listeye kredi veren bankalar hakkında araştırma yapmaktadır. Kredi notu düşük ve kara listede olanlara aşağıda saydığımız bankalar kredi vermektedir.

Kara Listeye Kolay Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalara ihtiyaç, bankaların en çok kullanılan kredili ürünleri olan kredi kartı veya kredi çeşitlerinden birinin ödemelerinin zamanında yapılmaması, kredi kartı ödemelerinin asgari ödeme altında yapılması ya da hiç yapılmaması neticesinde takibe alınması sonrası kredi notunun düşmesi sonrası ihtiyaç duyulur.

Kişi kırmızı kalem yemişse bir daha kredi ya da kredi kartı alması çok zorlaşır. Yaptığı başvurular olumsuz neticelenir. İşte bu durumda olanlar için kredi alması oldukça zor olsa da bazı bankalar kredi imkanı tanımıştır. Kara listeye kredi veren bankalara aşağıdaki şekildedir. Bu bankaların bazıları kredi notuna göre kredi tutarı ve kredi faizi uygularlar. Yani, kredi notuna göre yüksek faizli düşük kredi imkanı sunarlar.

 • HSBC Bankası
 • QNB Finansbank
 • Denizbank
 • ING Bank
 • Şekerbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • TEB
 • Akbank Direk Kredi başvurusu
 • Halkbank
 • Aktifbank PTT anlaşmalı olarak.

Kredi Notu Düşük Olanlar Nasıl Başvuru Yapabilir?

Bankalar internet bankacılığı veya SMS ile kredi başvurusu imkanı ile banka şubelerinde sıra beklemeden hızlı kredi verirler. Başvuru sonrasında yapılan gelir ve kredi notu değerlendirmesine göre kredi kişinin hesabına yatırılır. Kredi notu düşük olanlar için anında kredi için üst limit ve faiz uygulanmaktadır. Kredi notu düşük olanlara kredi verirken aşağıdaki koşulları istemektedir.

 • İhtiyaç kredisi hayat sigortası
 • Islak imza ile sözleşme
 • Mevduat hesabı ve buna bağlı ek hesap.

Özetle, BDDK kredi notu düşük olanlara kredi verme le ilgili şartlarında esneklik yapması neticesinde artık bankalar kara listedekilere kredi vermektedir.

Bundan önce, kredi notu sorgulama ile kredi notunuzu öğrendiniz ve riskli ve çok riskli grupta yer alıyorsanız işinizi şansa bırakmayıp birkaç ayda 5 Adımda Kredi Notu Yükseltme tekniklerini uygulayarak kredi notu az riskli gruba çıkarabilirsiniz.

Diğer makalemiz olan Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim yazımızda kredi notu sorgulama nasıl yapılır ve kredi notu puanları ve grupları hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.