Kuveyt Türk hesap Açma Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk katılım bankası altın ve vadesiz hesap açma
Kuveyt Turk hesap Acma

Katılım bankası olarak faaliyet gösteren Kuveyt Türk vadesiz hesap açarak EFT, havale gibi para transfer işlemlerinin yanı sıra fatura ödemeleri, düzenli ödemeler, kredi kartı ödemeleri, vergi ödemeleri gibi birçok bankacılık işlemini hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Kuveyt Türk hesap açma nasıl yapılır ve hangi bankacılık kanalları kullanılabilir yazımızda bulabilirsiniz.

Kuveyt Türk Hesap Açma Şartları

BDDK tarafından belirlenmiş olan hesap açma şartları geçerli olup, Kuveyt Türk hesap açma için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir. 18 yaşından küçüklerin hesap açabilmesi için aile izniyle yapılması gerekir. Velisi ile banka şubesine giderek başvuru yapabilirler.

Kuveyt Türk İnternetten Vadesiz Hesap Açma

Kuveyt Türk hesap açma için kişilere her türlü kolaylığı sunmaktadır. Eğer bankada ilk hesabınızı açacaksanız bunun için kullanabileceğiniz yöntemlerin başında internetten hesap açma gelmektedir. Kuveyt Türk resmi internet sitesine  https://www.kuveytturk.com.tr/ adresinden giriş yaptıktan sonra “Müşteri Ol” işlemi seçilir. Açılan ekranda istenen bilgiler girilir ve sistem yönlendirmesi takip edilerek ön başvuru yapılır. Sonrasından banka müşteri temsilcileri sizleri ziyaret ederek başvurunuzu tamamlar ve Kuveyt Türk hesap açma işlemi tamamlanır.

Kuveyt Türk Şubeden Hesap Açma

Kuveyt Türk hesap açma yöntemlerinden bir diğeri de banka şubelerinden hesap açmadır. Bu yöntemde en yakın Kuveyt Türk şubesine TC Kimlik belgesi ile gidilir. Bireysel müşteri temsilcisinden sıra alınır. Müşteri temsilcisinin verdiği hesap form doldurulur. Müşteri temsilcisi TC kimlik belgenizin fotokopisini alarak hesap açma işleminizi tamamlar. Hesabınıza bağlı banka kartı 10 gün içerisinde belirttiğiniz adrese teslim edilir.

Banka kartınızın aldıktan sonra şifre belirleme işlemini Kuveyt Türk çağrı merkezini 444 7 323 numaralı telefonu arayarak belirledikten sonra, kartınızı ATM’lerden kullanarak hesabınızdan işlem yapabilirsiniz.