Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar
Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı kullanımının her geçen gün artmasıyla birlikte bankaların bu alanda rekabetleri daha da kızışmıştır. Bu durum bankaların mevcut müşterileri için cazip kampanyalar yapmalarına ve alternatif müşteri kitlelerine yönelmelerine neden olmuştur. Bugüne kadar düzenli bir geliri olmadığı için öğrenciye kredi veya kredi kartı vermeyen bankalar günümüzde şartlarını esneterek öğrenci için en iyi kredi kartı kampanyaları ile yarışmaktadırlar. Bu notada öğrenciye kredi kartı veren bankalar ve verdikleri kredi kartı türlerini sizler için bir araya getirdik.

Bugüne kadar düzenli bir geliri olmadığı için kredi kartı alma şartlarını yerine getiremeyen öğrenciye kredi kartı vermeyen bankalar, artan rekabet nedeniyle öğrencilerin düzenli aldıkları kyk kredi ve burslarını dikkate alarak, standart kredi kartlarından farklı özelliklerde öğrencilere özel kampanyaları sundukları kredi kartlarını vermeye başlamışlardır. Öğrenciye kredi kartı veren bankaların sayısının oldukça fazla olması, kredi kartı tercihinde; sinema, konser veya tiyatro için indirimli veya ücretsiz bilet, kart aidatı, Cafe ve Restoran anaşmaları gibi özel kampanyalar etkili olmaktadır.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar ve verdikleri kartlar şu şekildedir;

İş Bankası – İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

Üniversite öğrencilerinin çoğunun tercih ettiği İş Bankası İş’te Üniversiteli kredi kartı tamamen Maximum kredi kartı özelliğinde olup öğrencilere cazip alışveriş puanı avantajının yanı sıra taksitli alışveriş imkanı sunmaktadır. Kredi kartından ilk yıl için kart aidatı alınmazken, belirlenen ilk kredi kartı limiti 400 TL’dir. Düzenli ödeme performansıyla ilerleyen dönemlerde internet şubesi kullanılarak limit artırım talebi yapılabilir. Kart aidatı ödemek istemeyenler için aidatsız İş’te Üniversiteli kredi kartı tercih edilebilir.

TEB – ÜniversiTEB Kredi Kartı

TEB’in öğrencilere sunduğu ÜniversiTEB kredi kartı tamamen Bonus özelliğinde olup, birçok anlaşmalı üye işyerinde Bonus puan ayrıcalıklarını sunmaktadır. Öğrenciler için limiti 300 ile 400 TL arasında olan kredi artının düzenli ödemeler sonrası limit artırım talebinde bulunulabilir.

Ziraat Bankası – Genç Kart Kredi Kartı

Ziraat Bankası Genç Kart, bankanın öğrenciler için sunduğu Maximum özelliğine sahip kredi kartıdır. Kredi kartından ilk beş yıl kart aidatı alınmazken 500 TL başlangıç limiti ile verilmektedir. KYK kredisi ve burslarının Ziraat bankasından alındığı da göz önüne alınırsa tek bir banka ile çalışmak avantajlı olabilir. Ayrıca, kredi kartı Maximum özelikte olup anlaşmalı birçok üye işyerinde avantajlı alışveriş imkanı sunmaktadır.

Akbank – Axess Exi26 Kredi Kartı

Akbank, 18-26 yaş arası öğrenciler için Axess özelliğine sahip Axess Exi26 kredi kartını sunmaktadır. Kart Axess anlaşmalı işyerlerinde avantajlı cip para kazandırırken taksit imkanı sunmaktadır. Ayrıca, Axess Exi26 kredi kartı internet alışverişleri için sanal kart özelliği de bulunmaktadır. Kredi kartı limiti olarak başlangıçta 500 TL limit verilirken, ilk yıl kart aidatı alınmaz.

Yapı Kredi Bankası – Play Card Kredi Kartı

Öğrencilere sunduğu yüksek kredi kartı limiti ve WorldCard ayrıcalıkları ile Yapı Kredi Bankasının Play Card kredi kartı öğrenciler tarafından en çok tercih edilen bir diğer kredi kartıdır. Kredi kartı 1.000TL’ye kadar limitte gönderilmekte ve öğrenci belgesi ibraz edildiğinde kart aidatı alınmamaktadır.

Garanti Bankası – Bonus Genç Kredi Kartı

Garanti Banasının öğrenciler için kart aidatı olmayan kredi kartı Bonus Genç kredi kartıdır. Bonus özelliğindeki kredi kartı ile anlaşmalı birçok işyerinde taksitli alışveriş yaparken bol bol Bonus puan imkanı sunmaktadır. Kredi kartı 500 TL limitle gönderilmekte, ilerleyen dönemlerde ödeme performansına bağlı olarak kart limiti artırma imkanı sunulmaktadır.

QNB Finansbank – CardFinans GO Kredi Kartı

QNB Finansbank’ın öğrenciler 18 ile 25 yaş arası öğrenciler için verdiği CardFinans GO kredi kartı, 750 TL limitle gönderilmekte ve öğrenci belgesi ibraz edildiğinde kart aidatı ödenmeyen kredi kartıdır. Ancak, bu avantajdan yararlanmak için kartın ayda bir kez kullanılması gerekmektedir.

Denizbank – D Şarj Kredi Kartı

Denizbank öğrenciler için Bonus özellikli D Şarj kredi kartını vermektedir. Bu kart ile Bonus üyesi işyerlerinde taksitli alışveriş yaparken Bonus puan kazanırsınız. Ayrıca, D Şarj kredi kartı sahiplerine özel anlaşmalı cafe ve restorantlar da ek indirimler sunmaktadır.