Onaylanan Kredi Kaç Gün Geçerlidir?

Onaylanan Kredi Kaç Gün Geçerlidir
Ön onaylı kredi kaç gün sonra iptal olur,Onaylanan Kredi Kaç Gün Geçerlidir

Bankalar tarafından insanlara sıkça ön onaylı kredi teklifleri sms ya da email ile gönderilmektedir. Sizin bankacılık işlemleriniz neticesinde elde ettiğiniz kredi notuna göre limitleri olan ön onaylı krediyi dilediğiniz zaman başvurabilir ve onaylanması neticesinde kullanabilirsiniz. Aynı şekilde başvurduğunuz bu kredi iptal etme hakkınızda vardır. Yazımızda ön onaylı kredi kaç gün sonra iptal olur yani onaylanan kredi kaç gün geçerlidir bu konuda bilgi vereceğiz.

Ön onaylı kredi nedir?

Ön onaylı kredi, bankaların sizin daha önceki bankacılık işlemleriniz sonrasında elde ettiğiniz kredi notunu dikkate alarak sunduğu, anında kullanılan ihtiyaç kredisi türüdür. Bu kredinin kredi faizi ve azami vadesi kredi puanınıza göre değişiklik göstermektedir. Krediye bankanın bildirdiği bankacılık kanalları üzerinden; internet bankacılığı, mobil bankacılık ya da sms ile başvuru yapılabilir. Banka gerek duyması durumunda TC kimlik belgesi ve maaş belgesi gibi bazı evrakları kredi onayı için isteyebilir.

Onaylanan Kredi Kaç Gün Geçerlidir

Nakit ihtiyacınız oldu ve internetten ya da diğer bankacılık kanalları üzerinden kredi başvurusu yaptınız ve krediniz onaylandı. Bu durumda ihtiyaç krediniz hesabınıza geçer ve kullanıma hazırdır ya da belirli evrakları iletmeniz için beklenir. Onaylanmış kredinizi olur da kullanmazsanız bununda bir süresi vardır ve bu süre sonrasında onaylanan kredi iptal olur.

Onaylanan kredi geçerlilik süresi bankalara göre değişiklik göstermekle birlikte 5 ila 10 gün arasıdır. Bu süre içerisinde gerekli işlemleri yaparak kredi kullanımını yapmanız gerekir, aksi durumda krediniz iptal olur. Tabi ki bu durum ileride kredi notunuz açısından olumsuz etki yaratacaktır.

Bunun haricinde onaylanan ve hesabınıza geçen krediyi kullanmazsanız 14 gün içerisinde ücretsiz iptal hakkınız bulunmaktadır. Eğer kullanırsanız belirli bir masraf ödeyerek bu süre içerisinde koşulsuz iptal hakkınız vardır. Bunların haricinde hiç kullanılmayan onaylanan krediyi banka iptal etme durumu vardır, 1 ay sonra kredi otomatikman iptal edilir.