Payoneer Nedir?

Payoneer-Nedir
Payoneer-Nedir

İnternet üzerinden yapılan e-ticaretin artması tüketicilere güvenli ve hızlı hizmet vermeyi gerekli kılmıştır. Bu hizmeti sağlayabilmek amacıyla birçok para transfer firması kurulmuş ve dijital veya finans firmaları aracılığı ile hizmet vermektedir. Payoneer bu amaçlı kurulmuş para transfer firmaların dandır. Online olarak çalışan Payoneer Amerika merkezli MasterCard altyapısında işlem yapmaktadır.

PayPal’ in 2016 yılı itibari ile ülkemizden çekilmesiyle PayPal yerine alternatif olarak görülmektedir. Payoneer başvuru sonrası müşterilerine merkezi olan Amerika’dan plastik kart gönderimi gerçekleştirmekte ve bu kart ile MasterCard’ ın geçerli olduğu yerlerde para çekimi yapılabilme veya alışverişlerde kullanım imkanı tanımaktadır. Kullanıcı sayısı üç milyonu geçmiş büyük bir para transfer sisteminden bahsedilmektedir.

Payoneer sunmuş oluğu avantajlar nelerdir?

  • Payoneer hizmet verdiği kullanıcılarına hızlı ve güvenli para transferinin yanında alışveriş yapma imkanı sunmaktadır.
  • Ödemelerinizi birçok firmadan hiç problem yaşamadan hızlı bir şekilde alınmasına imkan sağlamaktadır.
  • Komisyon ücretlerinin PayPal’ a nazaran daha düşük olması bu sistemin farklı bir avantajıdır.
  • Diğer bir avantajı 70 farklı para biriminde işlem yapma olanağı sunmasıdır.
  • Üye olunduktan sonra tamamen Türkçe kullanım imkanı sunarak kullanıcılarına kolaylığı sağlamaktadır.
  • Payoneer kullanıcılarının diğer bir avantajı, ülkemizde bulunan herhangi banka hesabı tanımlanmasına imkan vermektedir. Bu tanımlama sonrası tüm bankalara para transfer işlemi yapılabilmektedir. Tanımlama işlemi, para çekme içinde aktif edilebilir ve bu şekilde tanımlanan banka hesabından para çekim işlemi yapılabilir.
  • Payoneer hesabınızdaki limitinizin 100 USD olması durumunda bir sefere mahsus 25 USD hediye vermektedir.
  • Payoneer hesabından para çekim limiti yoktur, toplu ödeme yapan firmalardan istenilen tutarda para çekim işlemi yapılabilir.

Payoneer maliyeti ve komisyon oranları nedir?

Payoneer müşterilerinden yıllık aidat ve yapılan işlem başına komisyon tahsil etmektedir. Sistemin yıllık kullanım ücreti her yıl için 30 USD olarak tahsil edilmektedir.

Payoneer komisyon oranları bakımından ön büyük para transfer sistemi olan PayPal ile hemen hemen aynı oranlara sahiptir. ATM’ erden yapılacak para çekimlerinde 3 USD komisyon alınır, kartın alışverişlerde kullanımında herhangi bir komisyon tahsil edilmez.

Para transferinde Payoneer diğer para transfer sisteminde olduğu şekilde referans numaraları ile işlem yapılmasına olanak vermektedir ve referans numaraları ile yapılan para gönderilerinde veya size gönderilen paradan herhangi bir komisyon almamaktadır.

Payoneer üyelik işlemi nasıl iptal edilir?

Payoneer hizmet şartları kısmında belirtildiği şekilde hesabınızı iptal edebilirsiniz. İptal işlemi hiçbir şekilde bakiyenizi geri alma hakkınızı etkilememektedir. Payoneer hesabının iptal işlemi için müşteri hizmetleri departmanı ile görüşülmesi gerekmektedir.

Payoneer üyelik başvurusu nasıl yapılır?

Payoneer hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız sistemin www.Payoneer.com adresine girilerek müşteri kaydı yapılmalıdır. Kayıt esnasında para çekme yöntemi olarak ön ödemeli MasterCard seçimi yapılması durumunda plastik kartınız, kayıt esnasında verdiğiniz adresinize gönderilecektir. Payoneer Kartınız gedikten sonra sistem hesabınıza girerek kartı aktif edebilirsiniz.