PTT Hesap Bakiyesi Sorgulama

PTT Hesap Bakiyesi Sorgulama yöntemleri ve tc ile sorgulama.
PTT Hesap Bakiyesi Sorgulama

PTT günümüzden yurt içi ve yurt dışı para gönderme işlemlerinden, kredi kartına ve ihtiyaç kredisine kadar birçok bankacılık işlemi ile bankacılık faaliyetlerinde de öne çıkmaktadır. Bu noktada PTT bank bankacılık hizmetlerini kullananlar ve işsizlik maaşı ve sağlık raporu ödeneklerini ptt üzerinden alanlar için PTT hesap bakiyesi sorgulama hangi yöntemlerle yapılır ve hesaba para yatmış mı öğrenilir bunlardan bahsedeceğiz.

PTT Hesap Bakiyesi Sorgulama

PTT hesabınıza para gelmiş mi veya hesabınızda ne kadar para var öğrenebilmek için alternatif yöntemler sunulmaktadır. Ancak, bu konuda bazı eksileri bulunmaktadır. Özellikle çok kişinin sorguladığı ptt hesap bakiyesi sorgulama mesajla hizmeti şuan için verilmemektedir. Bunun haricinde kullanabileceğiniz yöntemler şu şekildedir;

PTT Hesap Bakiyesi Sorgulama Mobil/İnternetten

Teknolojiye ayak uyduran PTT, hizmetlerini online platformlar olan internet şubesi ve mobil şubeden vermektedir. PTT kart ve hesabı olan müşteriler internet şubesi şifresi alarak bakiye sorgulama işlemlerini internet olan her yerden ister akıllı telefonları üzerinden ister bankanın resmi internet sitesi olan https://www.ptt.gov.tr adresine giriş yaparak öğrenilebilir. Siteye ya da mobil şubeye müşteri numarası ya da TC kimlik numarası ve internet şubesi parolasıyla giriş yaptıktan sonra “Posta çeki işlemlerinden” hesaba ait PTT Kart hesap bakiyesi öğrenilir.

PTT internet şubesi şifre alma hakkında bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

PTT Hesap Bakiyesi Sorgulama Çağrı Merkezinden

Alo PTT sesli çağrı merkezi telefondan hesap bakiyesi sorgulama için kullanılabilecek en rahat yöntemdir. 444 1 788 numaralı ptt müşteri hizmetlerini aradıktan sonra telesekreter menüleri okuyarak sizi yönlendirecek ve hesap bakiyesi sorgulama işlemine ulaşmanızı sağlayacaktır. Burada zaman kaybetmeden işlem yapabilmek için 1 ve sonrasında 3 tuşlanarak bakiye sorgulama menüsüne ulaşabilirsiniz.

Konuşma ve işitme engelliler için görüntülü çağrı merkezi hizmeti veren PTT, farklı bir çağrı merkezi numarası kullanmaktadır. Bu durumda ki müşteriler 0850 222 17 88 numaralı müşteri hizmetleri numarasını arayarak görüntülü işlemlerle hesap bakiyesini öğrenebilirler.

PTT Hesap Bakiyesi Sorgulama ATM’den

PTT kart sahipleri için tercih edebilecekleri diğer yöntem her bölgede bulunan PTT atm’ lerini kullanmaktır. PTT kart ile atm giriş yaptıktan sonra bakiye sorgulama işleminden ilgili hesaplarına ait bakiyeyi öğrenebilirler.

PTT hesap bakiyesi için yukarıda verdiğimiz yöntemlerin hepsi PTT kart hesabı sahibi olanlar için sunulan yöntemlerdir. Bir müşteri kaydınız yoksa TC kimlik numarasıyla hesap bakiyesi sorgulama için yapmanız gereken ptt şubelerine şahsen başvurudur. Şubede kimlik gösterilerek adınıza para gelip gelmediğinizi varsa hesabınızdaki bakiyeyi öğrenebilirsiniz. PTT TC ile para sorgulama için alternatif bir yol sunulmamaktadır.