QNB Finansbank Borç Transferi Kredisi

QNB Finansbank Borç Transferi Kredisi,QNB Finansbank Borç kapatma Kredisi
QNB Finansbank Borç Transferi Kredisi

Bankaların sunduğu borç kapatma kredisi ya da diğer adıyla borç transferi kredisiyle farklı bankalarda olan kredi kartı ya da kredi borçları bir bankaya toplayarak ödeme durumunuza uygun şartlarda ödeyebilirsiniz. Eğer birden fazla kredi kartınız varsa ya da kredi kullanmışsanız ve zamanla da ödeme zorluğu yaşamaya başladıysanız QNB Finansbank borç transferi kredisi ile tüm borçlarınızı bir bankaya toplayabilir ve uygun ödeme koşullarıyla ödeme imkanı bulursunuz. Böylelikle yasal takibe düşmeden diğer bankalara olan borcunuzu kapatmış olursunuz.

Kredi veya kredi kartı borçlarınızı ödeyemediğimizde belirli bir süre sonra banka yasal takibe başlar ve borcunuzu avukata ileterek yapılandırmaya gidilir. Bu süreçte hem psikolojik olarak yıpranırken hem de yapılandırma neticesinde maddi olarak olumsuz etkilenirsiniz. Bu sürecin uğraştırıcı ve fayda sağlamayan bir durum olması bankaları borç transferi kredisi vermeye itmiştir. Borç transferi kredisi ile borcunu ödemek isteyen müşterilere farklı bankalarda bulunan kredi veya kredi kartı borçlarını bir bankaya toplamaları ya da tek bankadaki borçlarını yapılandırarak ödeme olanağı sağlanmıştır.

QNB Finansbank borç kapatma kredisi kullanarak farklı bankalara olan kredi kartı, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi borçlarınızı QNB Finansbank’a taşıyabilir ve bankanın sunduğu 48 aya kadar vade ile ödeme yapabilirsiniz. Bu vadede %1,33 den başlayan faizlerle kredi kullanılabilirken, bankanın uyguladığı faiz oranı kişinin kredi notuna göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca, farklı bankalara olan konut kredisi ve esnek hesap borçları için QNB Finansbank borç kapatma kredisi kullanılamamaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Şartları

QNB Finansbank borç kapatma kredisi başvuru şartlarına bakacak olursak. Krediden yararlanılabilmesi için karşı bankaya olan borçların yasal takibe girmemiş olması gerekir. Yasal takibe girmiş olan borçlar için ne Finansbank nede diğer bankalar borç kapatma kredisi vermemektedir. Yasal takibe girmiş olan borcun o bankanın sunduğu yapılandırma şartları ile geri ödemesi yapılması gerekir.

QNB Finansbank borç kapatma kredisinin bankanın ihtiyaç kredisi ürünlerinden olması nedeniyle diğer ihtiyaç kredilerinde olduğu şekilde bu ürün içinde hayat sigortası yaptırmak zorunludur. Hayat sigortası yaptırıldıktan sonra bankanın sunduğu alternatif birçok yol ile kredi başvurusu yapabilirler. Bunlardan en hızlısı SMS ile kredi başvurusudur. Bunun için 5030 TC kimlik numarası gönderilerek ön başvuru yapılabilir. Kredi notuna bakılarak yapılan ön değerlendirme sonrası banka size geri dönüş yapacaktır. Bunun haricinde banka şubeleri, internet şubesi, telefon bankacılığı ve ATM’ ler kullanılabilir.

Borç kapatma kredisi onaylanması durumunda tutar karşı bankaya EFT ile gönderilecek ve borç kapatılacaktır. Bu yapılan EFT işleminden herhangi bir EFT ücreti tahsis edilmez.