QNB Finansbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

QNB-Finansbank-Kredi-Kartı-İptali-Nasıl-Yapılır
QNB-Finansbank-Kredi-Kartı-İptali-Nasıl-Yapılır

Günlük yaşantımızda sunduğu alışverişlerde taksit ve faturalar için otomatik ödeme talimatı gibi imkanlarının yanı sıra nakit ihtiyacını olduğu durumlarda nakit çekme desteği ile tüketicilerin vazgeçilmez bankacılık ürünlerindendir. QNB Finansbank kredi notu uygun olan ve belirli bir sabit gelire sahip bireylere başvuru yapmaları sonrası rahatlıkla kredi kartı vermektedir. QNB Finansbank kredi kartının bilinçli kullanılmaması durumunda sunduğu avantajları dezavantajlara bırakmakta ve tüketicileri zor duruma düşürmektedir. Yada kredi karının kaybedilmesi veya çalınması durumları ile karşılaşan kredi kartı müşterisinin QNB Finansbank kredi kartı iptali ihtiyacı doğmaktadır. Bu gibi durumlar karşısında QNB Finansbank kredi kartı müşterisi için QNB Finansbank Kredi kartı iptali nasıl yapılır? Kredi kartı iptal dilekçesi örneği, kullanılmayan kredi kartı iptali ve kredi kartı iptali hangi durumlarda yapılır konularını açıklayacağız.

QNB Finansbank Kredi kartı iptalini iki bölümde ele almak uygun olur. Buna göre kredi kartı çalınması veya kaybolması durumunda yapılması gereken QNB Finansbank kredi kartı iptali. Diğeri ise kredi kartı kullanımının tamamen bırakılması durumu için yapılan kredi kartı iptali işlemi olan QNB Finansbank Kredi Kartı Kapatma işlemi olarak ele alınabilir.

QNB Finansbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Tüketicinin hala hazırda kullandığı QNB Finansbank kredi kartının çalınması veya kaybolması durumunda yapılması gereken işlemdir. Belirtilen bu istenmeyen durumlardan biri ile karşılaşıldığında QNB Finansbank kredi kartı iptali iki şekilde yapılabilir.

İlk yöntem QNB Finansbank çağrı merkezi 0850 222 0 900 numaralı telefondan aranarak kredi kartı iptali yapılmasıdır. Çağrı merkezi kullanarak kredi kartı iptali yapacak müşteriler için QNB Finansbank çağrı merkezinde öncelik verilmiştir. Çağrı merkezi ilk açılışında çalıntı kart veya kayıp kredi kart işlem bildirimi gelmektedir. Böylelikle zaman kaybetmeden müşteri temsilcisine ulaşılarak Cardfinans iptali yapılır.

Diğer bir yöntem ise QNB Finansbank internet şubesi veya mobil bankacılık uygulaması kullanılarak kredi kartı iptali yapılabilir. Bu işlemde kullanılmak istenen dijital bankacılık kanalına giriş yapılır. İşlem menülerinden “Kredi Kartı” menüsüne oradan “Kredi Kartı iptali” işlemi seçilerek kredi iptal edilmek istenen Cardfinans iptali yapılır.

QNB Finansbank kredi kartı iptali ile mevcut kredi kartı geçici süreliğine iptal edilmiş olacaktır. Bu nedenle, QNB Finansbank kredi kartı hesabına bağlı yeni kredi kartı numarasına ve CVV koduna sahip plastik kartı en kısa sürede müşteri güncel adresinize kargo veya kurye ile gönderir.

QNB Finansbank Kredi Kartı Kapatma Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank ait kredi kartı bir daha hiç kullanılmamak üzere iptal edilmek istendiğinde bankada yer alan kredi kartı hesabının kapatılması gerekmektedir. Bunun için QNB Finansbank kredi Kartını hiç kullanmamak üzere kapatmak istediğinizde ilk yapılması gereken hesaba olan tüm kredi kartı borçlarının ödemesidir. Bu borçlar kapatılırken ileriye dönük taksitli işlemlere ait borçlarında dikkate alınması uygun olur. Gözden kaçacak birkaç kuruşluk borçla ilgili dahi İleriki dönemde banka ile sıkıntı yaşanabilir.

Bu noktada, QNB Finansbank kredi kartını kapatmak isteyen müşteri tüm borcu tek seferde kapatabilecek mali durumu olmayabilir. Böyle bir durum karşısında iki farklı yöntemle kredi kartı borcu ödenebilir. Ödenmesi gereken tutar için tüketici kredisi çekilebilir veya kullanılan başka bir bankaya ait kredi kartı varsa borç bu karta transfer edilebilir.

QNB Finansbank Kredi Kartı Hangi Yollarla Kapatılır

QNB Finansbank kredi kartına ait tüm borç kapatıldıktan sonra QNB Finansbank müşteri hizmetleri 0850 222 0 900 numaradan aranarak veya QNB Finansbank şubeleri aracılığı ile kredi kartı kapatma talebinde bulunulabilir. Bu işlem için en temiz ve hızlı yöntem QNB Finansbank kredi kartı kapatma dilekçesi ile banka şubesine başvuru yapılmasıdır. Kredi kartı iptal dilekçesine Buradan ulaşabilirsiniz. Bununla uğraşmak istemeyen müşteriler için QNB Finansbank telefon bankacılığı üzerinden kredi kartı iptal imkanı vardır. Telefon bankacılığı kullanılması durumunda, ileride ihtiyaç olma ihtimaline karşı yapılan görüşmenin tarih ve saatin bir yere not edilmesi önerilmektedir.

Sonuç olarak QNB Finansbank kredi kartı iptali çıkarılan “Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik” kapsamında yapılan başvuru sonrası 7 gün içerisinde talep yerine getirilerek kredi katı kapatılır.

Diğer bankaların kredi kartı iptali ile ilgili detaylı yazımıza Buradan ulaşabilirsiniz.