QNB Finansbank Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma

QNB Finansbank Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma
QNB Finansbank Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma

Kredi kartı ile alışverişlerde daha hızlı işlem yapmak isteyen müşteriler temassız ödeme yöntemini oldukça sevdiler. Gelişen teknolojiyle birlikte akıllı telefonların bir kredi kartı gibi temassız ödeme işlemlerinde kullanılabilir hale gelmiş olması, bu yöntemi daha da popüler hale getirmiştir. Birçok müşteri bu ödeme yönteminden memnunken birçok müşteri güvenlik nedenleriyle temassız ödemeyi tercih etmemekte ve kartlarını temassız ödemeye kapattırmaktadır. Bu noktada, QNB Finansbank kredi kartı temassız özelliği kapatma yöntemlerini sizlerle paylaşacağız.

QNB Finansbank Temassız Ödeme Kapatma

QNB Finansbank temassız ödeme limiti azami 90 TL olup bu tutara kadar olan alışverişler temassız ödeme ile yapılabilir. QNB Finansbank temassız ödeme ile alışverişlerinizi şifre girmeden, saniyeler içinde ödemenizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.  Ödeme yapabilmek için tek yapmanız gereken QNB Finansbank kredi kartınızı POS cihazına yaklaştırmaktır.

Her geçen gün temassız ödeme kullanımı artsa da bu özelliği kullanmak istemiyorum diyen müşteriler için temassız ödeme kapatma imkanı sunulmaktadır. QNB Finansbank kredi kartı temassız ödeme özelliğini kapatmak isteyen müşteriler, 0850 222 0 900 telefon bankacılığı numarasını arayarak müşteri temsilcisi yardımıyla kredi kartı temassız ödeme özelliği kapatma yapabilirler.

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte temassız ödeme özelliği telefonlarda bulunan NFC özelliği ile de yapılabilmektedir. NFC ile ödeme imkanı sayesinde QNB Finansbank kredi kartı yanınızda olmasa da telefonumuzu kredi kartı gibi kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Bu alanda gelişmeler devam etmekte olup, yakın zamanda akıllı saatler aracılığıyla da temassız ödeme yapılır olacaktır.

Temassız ödemeyi kullanabilmek için kartınızın ya da NFC özellikli bir telefonunuzun olması yeterli değildir. Bunların yanı sıra alışveriş yapacağınız kurumun POS cihazının da temassız özellikli POS cihazı olması gerekir. Bu özellikler sağlanması durumunda şifre kullanmadan anında ödeme yapabilir, ya da NFC ile ödeme yapabilirsiniz.