Kredi ve Bankacılık İşlemleri

QNB Finansbank SIM Kart Bloke Kaldırma

18.03.2018
QNB Finansbank SIM Kart Bloke Kaldırma

Dijital bankacılık kanalları olan Finansbank ve Enpara internet şubesine giriş yapmak istediğinizde tek kullanımlık şifre gelmiyor ve ekranda sim kart bloke edilmiştir uyarısı ile karşılaşıyorsanız, 4.5 G uyumlu yeni sim kartı aldınız ya da daha avantajlı imkanlar sunan farklı bir operatöre hat taşıma yaptınız demektir.  Bu problem ile karşılaşan müşteriler aşağıda açıklayacağımız Enpara/Finansbank sim kart bloke kaldırma adımları uygulayabilir.

Sim kart bloke uygulaması, bankalar ile operatörlerin ortak çalışmasıyla uygulanan ve müşterinin bilgilerini güvende tutma, istenmeyen kişilerin müdahale etmelerini engellemek için aldıkları bir tedbirdir. Farklı bir operatöre numara taşıma yapıldığında veya herhangi bir nedenden sim kart değiştirildiğinde otomatik olarak devreye giren sim kart bloke uygulamasıyla telefona gönderilen tek kullanımlık şifre engellenir ve hesap sahibi blokeyi kaldırana kadar tek kullanımlık şifre alınmaz. Oldukça basit olan sim kart bloke kaldırma işlemi QNB Finansbank birçok alternatif seçenek sunmaktadır, bunları şu şekilde sıralayabiliriz.

 QNB Finansbank Şubeler ile SIM Kart bloke kaldırma

QNB Finansbank sim kart bloke işlemiyle karşılaşan müşterinin kullanabileceği yöntemlerden biri banka şubeleridir. Tek kullanımlık şifresi bloke olan müşteri banka şubelerine şahsen giderek müşteri temsilcisi yardımıyla sim kart blokesini kaldırarak tek kullanımlık şifre alımını aktif edebilirler. Bu işlem zamanı kısıtlı olan müşteriler için çok tercih edilir bir yöntem değildir.

QNB Finansbank Telefon Bankacılığı ile SIM Kart bloke kaldırma

QNB Finansbank sim kart bloke kaldırma için kullanılabilecek yöntemlerden bir diğeri 7/24 bankacılık hizmetinin verildiği telefon bankacılığıdır. Sim kart bloke olduktan sonra sisteme kayıtlı cep telefonuyla 444 0 900 veya 0850 222 0 900 numaralarından QNB Finansbank Telefon Şubesi aranarak işlem menüsünden Şifre İşlemleri >  Şifre Blokesi Kaldırma işlem adımları takip edilerek sim kart bloke kaldırılır.

QNB Finansbank İnternet ile SIM Kart bloke kaldırma

QNB Finansbank sim kart bloke kaldırma için bankanın resmi internet sayfasında sunulan şifre işlemleri kullanılabilecek bir diğer yöntemdir. Sim kart bloke olduktan sonra “QNB Finansbank Finans Şifre” işlemleri sayfası > Sim kart bloke kaldırma > Kredi kartı / Banka kartı seçimi > bilgi girişi işlem adımları uygulanarak internet sayfası kullanılarak sim kart bloke kaldırılır.

QNB Finansbank ATM’leri ile SIM Kart bloke kaldırma

Birçok AVM ve bölgede bulunan QNB Finansbank ATM’leri sim kart bloke kaldırma için tercih edilebilecek bir diğer yöntemdir. Bankamatiğe giriş yaptıktan sonra Şifre işlemleri > Bloke Kaldırma işlem adımları uygulanarak Enpara ve QNB Finansbank sim kart bloke kaldırma gerçekleştirilir ve tek kullanımlık şifre gönderimi tekrardan aktif edilir.

Etiketler:

Yorumlar
 1. mustafa dedi ki:

  kredı kartı geldı şifre alamıyorum numara deısıklıgı yuzunden sım kart bloke de yapamıyorum kredı kartı şifresı ıstıyor kart yenı geldı ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz

  1. finans dedi ki:

   Telefon numarası değişikliği yaptığınız için sim kart bloke işlemi ile probleminizi çözemezsiniz. Sizin yapmanız gereken banka sistemde kayıtlı olan telefon numaranızı güncellemedir. Bunun için banka şubesi, Çağrı merkezi veya ATM’lerden telefon numaranızı güncelleyin. Çağrı merkezini aradığınızda direkt müşteri temsilcisine bağlanarak bu işlemi yapabilirsiniz.

 2. Serhat dedi ki:

  Sim kart blokeyi bir türlu kaldiramadm yardimci olurmusuz

 3. Ahmet dedi ki:

  Sim kart bloke kaldırmak internetten nasıl oluyor yardimci olurmusunuz

  1. finans dedi ki:

   Merhaba,

   QNB Finansbank resmi internet sayfasına giriş yaptıktan sonra, “İnternet Şubesi” giriş seçeneğinin hemen altında “FinansŞifre Al” seçeneği var. Bu işlemi seçtikten sonra açılan ekranda sim kart bloke kaldırma işlemi en sağda yer almaktadır. Bu işlemi seçtikten sonra istenen bilgileri girerek sim kart bloke kaldırma yapabilirsiniz.