Su Ürünleri Kredisi ( Balıkçılık Kredisi )

Su Ürünleri Kredisi ( Balıkçılık Kredisi )
Su Ürünleri Kredisi ( Balıkçılık Kredisi )

Üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde deniz ve balıkçılık önemli bir yer tutmaktadır. Son dönemlerde sanayi sektörünün gelişmesiyle deniz ürünleri yetiştiriciliği azalsa da bu alanda faaliyet gösterenlere ve ya girişimcilere devlet tarafından destek verilmektedir. Bu alanda verilen balıkçılık kredisi veya su ürünleri kredisi ile denizlerde, iç sularda ve havuzlarda balık yetiştiriciliği ya da denizlerde ve iç sularda balık avcılığı faaliyetleri için bankalar tarafından kredi desteği sunulmaktadır.

Ziraat Bankası Su Ürünleri Kredileri

Ziraat bankası su ürünleri kredisi ile sadece balık yetiştiricilerine değil aynı zamanda balık avcılığı ile uğraşanlara da kredi imanı sunmaktadır. Verdiği su ürünleri kredisi ile iştirakçinin talebine göre balık harici kerevit, istiridye, karides, kurbağa, midye gibi ürünlerinde yetiştiriciliği için de kredi imkanı sunmaktadır.

Balıkçılık kredisi ile işletmelerin ihtiyacı olan her türlü ekipman ve bakım onarım giderlerine, yetiştiricilik için gerekli olan yavru, yem gibi malzemelerin teminine ve işçilik gibi işletme giderleri ile yatırım giderleri için esnek vadelerde uygun faizlerle kredi sunulmaktadır.

Şekerbank Su Ürünleri Kredisi

Şekerbank su ürünleri kredisi ile her türlü balık avcılığı için gerekli olan ekipman ve yatırım için fatura değerin %75 ‘ine kadar 60 ay vade ile kredi vermektedir. Ayrıca balık yetiştiriciliği için de işletme giderleri ve yatırım giderleri için değerinin %75 ‘ine kadar 60 ay vadeli kredi imkanı sumaktadır.

TEB Su Ürünleri Kredisi

TEB balık yetiştiricileri için havuz ve kafeslerin giderleri ve balık avcıları için tekne bakım masrafları için uygun faizlerde 12 aya kadar kredi sunmaktadır.