Taşıt Kredisi Faiz Oranları 2019

Taşıt Kredisi Faiz Oranları 2019
Taşıt Kredisi Faiz Oranları 2019

2018 yılının ikinci yarısından itibaren başlayan dövizdeki yükseliş ve ekonomik daralma nedeniyle kredi faizler aşırı derecede yükseldi. Ekonomide alınan tedbirler neticesinde sağlanan ekonomik istikrarla birlikte kredi faizleri bir nebzede düşüş olsa da eskiye nazaran yüksek seviyelerdedir. Bu noktada araç almak için kredi kullanmak istiyorsanız en uygun araç kredisini bulmanız ve tercih etmeniz gerekir. Bunun içinde yazımızda verdiğimiz taşıt kredisi faiz oranları 2019 karşılaştırmasını inceleyerek en uygun araç kredisini bulabilirsiniz.

Her bankanın kar politikası birbirinden farklı olması ve müşteri çekebilmek için uyguladıkları araç kredisi faizleri az da olsa birbirlerine göre değişiklik göstermektedir. Sizler kredi kullanmadan önce detaylı bir araştırma yapabilir ve size en uygun krediyi bulabilirsiniz. Yazımızda en uygun taşıt kredisi faiz oranları 2019 yılı için bir araya getirdik. Yazımızı inceleyerek size en uygun krediyi tercih edebilirsiniz.

Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Bankaların nakit ihtiyacı olanlara sunduğu kredilerden en çok tercih edilenlerden biri taşıt kredileridir. Bankalardan alacağınız araç kredisiyle ister binek araç ister ticari araç alabilirsiniz. Almak istediğiniz araç için bankalardan 48 ay vadeye kadar kredi alabilirsiniz. Özellikle geçtiğimiz aylarda İhtiyaç kredilerinde kredi vadesi 48 aydan 36 aya indirilmişken araç kredilerinde vadenin 48 ay olarak devam etmesi taşıt kredisini cazip kılmaktadır.

Almak istediğiniz sıfır ya da ikinci el araçlar için bankalardan taşıt kredisi kullanabilirsiniz. İkini el araçlarda bazı bankalar 5 yaşa kadar bazı bankalar 8 yaşa kadar kredi vermektedir. Kredi almak istediğinizde maalesef bankalar araç kasko bedelinin %70’i kadarı için kredi verirler. Bu nedenle alacağınız aracın toplam tutarının %30’luk kısmını sizin ödemeniz gerekir.  Bankaların yanı araç satışı yapan firmalara ait özel finans şirketleri de kredi imkanı sunmaktadır. Bankaların ve finans firmalarının uyguladığı taşıt kredisi faiz oranları aşağıda tabloda verilmiştir.

Banka Faiz Oranı 2019
Akbank 2,57
Denizbank 2,90
Ziraat Bankası 2,27
Ziraat Katılım Bankası 2,35
Halkbank 2,30
Vakıfbank 2,08
QNB Finansbank 2,55
Garanti Bankası 2,54
HSBC Bank 3,15
ING Bank 2,29
Odeabank 2,90
TEB 2,65
Türkiye İş Bankası 3,00
Yapı Kredi Bankası 2,45
Burgan Bank 2,93
Şekerbank 2,32
Kuveyt Türk 1,95
Türkiye Finans Katılım Bankası 2,29
Fibabanka 2,79
TurkishBank 2,95
Anadolubank 2,95
Albaraka 3,00
Aktifbank 3,79
Volkswagen Doğuş Finans 2,75
Koç Finans 2,95

 

Yukarıdaki faiz oranları verilen kurumlardan tercih ettiğinizden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Araç kredisi başvurusu için alacağınız bayiden ya da kişiden alacağınız araç ruhsat fotokopisi ile bankaya başvuru yapmanız gerekir. Başvuru sonrası banka yetkilileri aracı ve sizin kredi notunuzu dikkate alarak kredi başvurunuzu değerlendirir. Değerlendirmenin olumlu olması durumunda talep ettiğiniz kredi tutarı direkt aracı satan kişinin ya da bayinin hesabına yatırılır.

Tabloda verdiğimiz kredi faiz oranları 48 ay vade dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu faiz oranları alacağınız araç yaşına ve kredi vade oranına göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca günün ekonomik koşullarına göre faiz oranlarında değişiklik yapılabilir. Verdiğimiz faiz oranları referans alınarak güncel faiz oranları da kontrol edilmelidir.