TEB Kredi Kartı Bloke Kaldırma

TEB Kredi Kartı Bloke Kaldırma
TEB Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Alışverişlerde kişilere büyük bir güvence sağlayan TEB kredi kartı farklı sebeplerle bloke olabilir. Genellikle bankaların bize borç olarak tanımladıkları kredi kartı limiti içerisinde kullanım yaptıktan sonra, kullandığımız borcu ödeyemememiz neticesinde kredi kartı bloke olur. Bunun haricinde kredi kartı hangi durumlarda kullanıma kapanır ve sonrasında TEB kredi kartı bloke kaldırma yöntemlerini sizlerle paylaşacağız.

Kredi Kartı Hangi Durumlarda Bloke Olur?

Kredi kartı sahipleri çoğunlukla borçların ödenmemesi sonrasında kredi kartı bloke durumuyla karşılaşırlar. Borç ödenmemesi sonrasında bloke işlemi banka tarafından gerçekleştirilirken, kart sahibi isterse; kredi kartının çalınması, kart şifresinin ele geçirilmesi ya da kredi kartının kaybolması durumlarında kendi talebiyle kredi kartını bloke ettirebilir. Bunun haricinde kredi kartından şüpheli hareket yapılırsa ya da ATM’de şifrenin hatalı girilmesi durumlarında da banka tarafından kredi kartı bloke konulur. Kredi kartının borçlar haricinde bloke edilmesi durumunda yeni kredi kartı, banka tarafından 24 saat içerisinde yeniden basımını yapılarak kullanıcıya ücretsiz olarak gönderilir.

TEB Kredi Kartı Bloke Kaldırma

TEB Kredi kartına ekstre borcunun ödenmemesi nedeniyle bloke konulduysa bu geçici tedbir ya da tam tedbir olabilir. 3 ekstre döneminde asgari tutardan düşük ödeme yapıldıysa geçici tedbir konulmuştur. Bu durumda ekstre borcunun asgari ödemesi yapılarak kredi kartı bloke kaldırılabilir, bazen banka borcun tamamını ödenmesini talep edebilir. Eğer 3 ekstre döneminden uzun bir süre ödeme yapılamazsa kredi kartına tam tedbir konulmuştur ve bunun için borcun tamamen ödenmesi gerekir. Geçici tedbir durumunda borç ödendikten sonra 24 saat içerisinde kredi kartınız kullanıma açılması gerekir. Kredi kartınız kullanıma açılmaz ise, bloke durumuyla ilgili detaylı bilgi almak için TEB telefon bankacılığını 850 200 0 666 numaralı telefondan arayarak müşteri temsilcisinden kredi kartınızın bloke durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kartın Blokeye Düşmemesi için Yapılması Gerekenler

TEB kredi kartı bloke olması, kredi kartını sık kullanan kişiler için zor durumda kalmalarına neden olabilir. Bu nedenle dikkat etmeniz gereken borçlarınızı düzenli ödemek olmalıdır. Özellikle de asgari ödemenin altında ödeme yapmamaya özen göstermelisiniz.