TEB Sim Kart Bloke Kaldırma

TEB Sim Kart Bloke Kaldırma
TEB Sim Kart Bloke Kaldırma

Bankalar, mobil şube ve internet şubesi kullanan müşterileri için alternatif güvenlik uygulamaları bulunmaktadır. Bunlardan biri olan ve 4.5 G sim kart değişikliği ile aktif olarak dijital bankacılık kanallarını kullanan müşterilerin karşılaştığı sim kart bloke uygulamasıdır. Değişiklik yapıldıktan sonra müşteri tarafından onay verilene kadar girişlerde sim kart değişikliği nedeniyle şifre gönderilmez. Bu durumda uzun bir süre beklemek yerine TEB sim kart bloke kaldırma yöntemlerinden birini kullanarak sim kart değişikliğinizi onaylayabilir ve şifre almayı aktif edebilirsiniz.

TEB Sim Kart Bloke Kaldırma

TEB sim kart bloke uygulaması bize ek bir iş çıkarmış gibi gözükse de, mobil ve internet bankacılığını kullanan müşterilerin hesap güvenliğini sağlamak için yapılan bir uygulamadır. Telefon operatörleri ve bankaların ortak çalışması neticesinde sim kart değiştirildikten sonra geçici süreliğine dijital bankacılık girişleri için gerekli şifre alımı durdurulur.

TEB Sim kart değişikliği onay aşaması bankanın sunduğu alternatif yöntemler sayesinde oldukça basittir. Aşağıdaki adımlardan birini uygulayarak TEB sim kart bloke kaldırma yapabilirsiniz.

  • İnternet şubesine girişte kart bilgilerinizi kullanarak sim kart bloke kaldırılabilir.
  • TEB çağrı merkezi 0850 200 0 666 numaralı telefondan aranarak sim kart bloke kaldırılabilir
  • TEB resmi internet sitesinden Anında şifre alma adımını kullanarak yeni şifre alınarak bloke kaldırılabilir.
  • Size en yakın TEB şubelerinden sim kart bloke kaldırma yapabilirsiniz.

Bankanın sunduğu sim kart bloke kaldırma yöntemleri bunlardır. Bunun haricinde sizden sim kart bloke kaldırma için şifre veya buna benzer bilgilerinizi isteyen kişilere güvenmemeniz hesap güvenliğiniz için önerilmektedir. Bu yöntemlerden birini uygulayarak beklemeden tekrar cep şifre almaya başlarsınız.