Turuncu Hesap Nedir?

Turuncu Hesap Nedir? Turuncu Hesap EFT saatleri?
Turuncu Hesap Nedir? Turuncu Hesap EFT saatleri?

ING Bank yabancı sermayeli olarak faaliyet gösteren uluslararası bir firmadır. Bu kasamda edinmiş olduğu bankacılık deneyim ve tecrübesiyle yeniliklere öncülük eden bir banka olarak ülkemizde hizmet vermektedir. Müşterilerine sunduğu yeniliklerden biride Turuncu hesaptır. Turuncu hesap, ING Bank’ ın faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde uyguladığı bir tasarruf hesabı hizmetidir. Bu hizmeti ile ING Bank ülkemizde ki bankacılık faaliyetlerine farklı bir boyut kazandırmıştır. ING Bank turuncu hesap ürünü ile masrafsız bankacılık anlayışı ortaya çıkmış ve bankalar bu özelliğe sahip ürünlerini müşterilerine sunmaya başlamıştır. ING Bank turuncu hesabı diğer bankaların tasarruf hesaplarından ayıran birçok avantajı bulunmaktadır. Turuncu hesabın sunduğu avantajlar şu şekilde sıralanabilir.

ING Bank turuncu hesabın en önemli ve belirgin farkı hesabınızda bulunan paraya gecelik faiz verilmesidir. Yani, hesabınızda bulunan para için herhangi bir vade tarihi veya günü yoktur. Çekilene kadar geçen her gün için faiz işletilir. Ayrıca faiz alabilmek için herhangi bir alt limit sınırlaması yoktur, hesabınızda ne kadar para varsa o para üzerinden faiz elde edilir.

ING Bank turuncu hesap müşterilerine sunduğu diğer bir avantaj ise, ülkemizde banka müşterilerinin en çok şikayetçi olduğu bankacılık işlemlerinden alınan ücretin ING Bank turuncu hesapta alınmıyor olmasıdır. Yani, ING Bank turuncu hesap sahipleri yapacakları EFT ve Havale işlemleri için herhangi bir EFT ücreti ödemezler. Özellikle de EFT ile para transfer işleminin günümüzde en çok yapılan bankacılık işlemlerinden olduğunu düşünürsek, Turuncu hesap EFT ücreti alınmaması müşteriler için avantaj olmaktadır. Bu noktada belirtmek gerekirse Turuncu hesap EFT saatleri için bankanın uyguladığı ING Bank EFT saatleri geçerlidir. EFT için de aynı kurallar geçerlidir.

ING Bank turuncu hesap müşterilerine sunduğu son avantajı ise, bankanın sunduğu yüksek faiz imkanlarıdır. Normalde ING Bank’ ın turuncu hesap sahiplerine verdiği gecelik faiz oranları düşük olamamakla birlikte yüksek sayılmaktadır. Bunun yanında yeni turuncu hesap açtıran müşterilerine “Hoş Geldin Faizi” gibi günün durum ve şartlarına göre değişen oranlarda yüksek faiz kampanyası bulunmaktadır.

Sonuç olarak özetlemek gerekirse; Turuncu hesap, masrafsız bankacılık işlemlerinin yapılmasının yanı sıra limit ve vade sınırlaması olmadan birikim yapılabilecek bir banka tasarruf hesabıdır.