Vakıfbank Anında Kredi Nasıl Alınır?

Vakıfbank Anında Kredi Nasıl Alınır
Vakıfbank Anında Kredi Nasıl Alınır

Acil durumlarda nakit paraya ihtiyaç olduğunda, eşten dosttan da para bulunamadığında tek seçenek bankaların sunduğu anındaki kredi imkanı olmaktadır. Bankalar müşterilerin bu ihtiyaçlarını farketmişler ve evrak hazırlama, şubeye gidip başvuru yapma gibi ayrıntıyla uğraşmadan istediğin zaman istediğin yerde anında kredi ile ihtiyacınız olan parayı hesabımıza yatırmaktadır. Anında kredi kampanyası ile ihtiyacı olanlara en kolay kredi veren bankalardan biride Vakıfbank’tır. Yazımızda Vakıfbank anında kredi nasıl alınır ve şartları nelerdir hakkında bilgi vereceğiz.

Acil nakit ihtiyacı olan bireysel müşteriler için sunulan Vakıfbank anında kredi fırsatından yararlanabilmek için öncelikli olarak Vakıfbank maaş müşterisi olmak gerekmektedir.  Eğer maaşınızı Vakıfbank’ tan alıyorsanız istenen şartların en önemlisini karşılıyorsunuz demektir geriye sadece Vakıfbank mobil bankacılık ya da internet bankacılığı kullanıcısı olmanız kalıyor bunu da sağlıyorsanız artık rahatlıkla istediğiniz zaman istediğiniz yerden anında kredi başvurusu yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık kullanıcısı değilseniz dert etmeyin bunun için bankanın resmi uygulamaları üzerinden dijital bankacılık kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Vakıfbank anında kredi kullanabilmek için gereken bu üç şartı sağladıktan sonra geriye Vakıfbank kredi şartları içerisinde göstermediği ancak arka planda öncelikli olarak dikkat ettiği kredi puanının kredi kullanabilmek için uygunluğu kalmaktadır. Kredi puanı bankaların kredi ve kredi kartı verirken öncelikli dikkate aldıkları bir kriterdir. Bu nedenle, bankaların kredi kartı ile kredili ürünler gibi bankacılık ürünlerinin kullanım ve bunların geri ödeme performansına göre belirlenen kredi notunun orta ve üzerinde olması gerekmektedir. Eğer notunuz orta altında ise riskli gruba gireceğinizden anında kredi başvurunuz olumsuz neticelenebilir ya da puanınıza göre belirlenen bir limit size onaylı kredi limiti olarak sunulur.

Bu şartların hepsi sağlanıyorsa en kolay kredi için internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinde 02:50 ile 03.30 saatleri haricinde istenilen zaman istenilen yerden yapılacak başvuruyla 30 bin TL ve 48 ay vadeye kadar anında kredi alınabilir.

Peki, bankacılık kanallarına göre başvuru nasıl yapılır?

Mobil bankacılık ile Vakıfbank anında kredi başvurusu için; mobil bankacılık uygulamasına giriş yapılır. İşlemler menüsünden “Başvurular” ve sonrasında “İhtiyaç kredisi Başvurusu” bölümünde yer alan ilgili alanlar doldurularak anında kredi başvurusu tamamlanır.

İnternet bankacılığı ile Vakıfbank anında kredi başvurusu için; bankanın internet bankacılığı sistemine giriş yapılır. İşlem menülerinden “Başvurular >> İhtiyaç Kredisi Başvurusu” bölümünde yer alan ilgili alanlar doldurularak kredi başvurusu tamamlanır.

Uygun görülen kredi tutarı anında hesabınıza yatırılır. Bu arada başvuru için dijital bankacılık kanallarını sunan Vakıfbank kullanılan kredinin erken ödemesi, ara ödemesi veya cayma gibi işlemleri için sadece şubelerinden hizmet vermektedir.

Diğer makalemiz olan En Kolay Kredi Veren Bankalar ve Başvuru Yolları yazımızda anında kredi veren bankalar ve başvuru yolları hakkında bilgi verilmiştir.