Vakıfbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Vakıfbank ATM Günlük Para Çekme Limiti
Vakıfbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Vakıfbank ATM günlük para çekme limiti, internet bankacılığı ve mobil bankacılığın hayatımıza girmesiyle birlikte ATM’ler günümüzde en çok para çekme işlemi için kullanılmaktadır. Ancak bu işlemin yanı sıra para yatırma, eft yapma, kredi borcu ödeme, fatura ödeme, kredi başvurusu gibi 70’den fazla bankacılık işlemi ATM’lerden yapılabilmektedir. Bu noktada Vakıfbank ülke genelinde birçok AVM ve merkezde bulunan 4000’i aşkın ATM’si ile 7/24 hizmet verirken Vakıfbank ATM günlük para çekme limiti 2018 ve limit artırma müşterilerin sıkça sorduğu sorular arasında yer almaktadır. Yazımızda günlük para çekme limiti ve limit arttırma hakkında bilgi vereceğiz.

Vakıfbank ATM günlük para çekme limiti denildiğinde bankacılık işlemlerinin başlangıcı ve gün dönüm saatleri olan 00.00 ile 23.59 saatleri arasında yapılan toplam para çekme limiti kastedilmektedir. İstenilirse bu limit bir seferde istenilirse birkaç seferde farklı ATM veya aynı ATM’den kullanılabilir. Nereden veya kaç seferde çekilirse çekilsin bu limitin üzerinde para çekilemez. Eğer daha fazla bir tutarda para çekmeniz gerekiyorsa Vakıfbank para çekme limiti artırma yapmanız veya farklı yollar uygulanması gerekir.

Vakıfbank’ ın standart olarak uyguladığı Vakıfbank günlük para çekme limiti TL hesaplar için asgari 10 TL, azami 1500 TL’dir. USD hesabı için ise günlük limit asgari 50 USD azami 1000 USD ‘dir.

Belirlenen bu limit yeterli değil ve hesabınızda bulunan parayı çekmek istiyorsanız, birkaç gün parça parça para çekmekle uğraşmak yerine yapılabilecek birkaç yol vardır. Bunlardan ilki klasik para çekme yöntemi olan şubelerden para çekme işlemidir. Vakıfbank şube veznelerinden istenilen limite kadar, günlük para çekme limitine takılmadan para çekilebilir. Çalışma saatlerinden sonraya kalınırsa veya şubelerde uğraşmak istenmiyorsa gün gece gün geçiş saati 23.59’ dan önce o güne ait limit çekilir, sonra birkaç dakika bekleyerek bir sonraki güne geçilerek diğer günün para çekme limiti çekilerek limit bir anlamda iki katına çıkarılmış olur.

Ben her zaman bunlarla uğraşamam, her zaman yüksek limite ihtiyacım oluyor diyorsanız Vakıfbank ATM günlük para çekme limit artırma talebinde bulunularak günlük para çekme limitinizi bir seferde 5000 TL’ye kadar artırabilirsiniz. Bunun için ise Vakıfbank telefon bankacılığı 0850 220 0 724 numaralı telefondan aranarak müşteri temsilcisi yardımıyla ya da internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden yapabileceğiniz ATM günlük para çekme limit artırma başvurusu ile limitinizi artırırsınız.

Diğer bankaların ATM para çekme limitlerine ATM Para Çekme Limiti yazımızdan ulaşabilirsiniz.