Kredi ve Bankacılık İşlemleri

Vakıfbank EFT Saatleri

19.02.2017
Vakıfbank EFT Saatleri

Vakıfbank, müşterilerine kendi hesaplarından farklı banka hesabına EFT ve ya farkı müşteri hesabına Havale yapma imkanını sunmaktadır. EFT işleminin farklı bankalar arası para transferi olması bu işlem için bankaların belirli saat aralıkları belirlemelerine neden olmuştur. Bu kapsamda Vakıfbank EFT saatleri belirlemiş ve bu saatler içerisinde farklı bankacılık kanalları ile EFT yapılabilmektedir.

Vakıfbank müşteri memnuniyetini ön planda tutan ülkemizin önemli bankaları arasında yer almaktadır. Vakıfbank müşterileri birçok bankacılık kanalı üzerinden bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bankanın hizmet verdiği bankacılık kanallarından istedikleri zaman hızlı ve güvenli bir şekilde EFT ve Havale yapabilirler. Banka havale işlemleri için 7/24 hizmet verebilmekte ve yapılan para transferi birkaç dakika içerisinde karşı hesaba geçmektedir.

EFT işlemi için bankanın belirlediği Vakıfbank EFT saatleri 09:00 – 17:15 arasıdır. Bu saatler içerisinde şubeler, telefon bankacılığı, ATM’ler, internet bankacılığı ve mobil bankacılık aracılığı ile EFT yapılabilir. Vakıfbank müşterileri bu kanallardan herhangi birini kullanarak müşteri numarası bilgileri veya IBAN numarası ile EFT işlemlerini hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirler. EFT saatleri içerisinde yapılan EFT aynı gün karşı banka hesabına transfer olur. Para transfer işlemi ortalama 10 dk kadar sürmektedir. EFT işlemi yapılırken bilinmesi gereken farklı bir konuda Vakıfbank’ın kullanılan bankacılık kanallarına göre tahsil ettiği EFT ücretleridir. Bu ücretler dikkate alınarak en uygun EFT kanalı tercih edilebilir.

Vakıfbank EFT işlemi sonrası EFT ile gönderilen para karşı hesaba geçmemesi durumunda yapılması gerekenler ise; yapılan EFT işleminin kontrol edilmeli. Eğer EFT işlemi esnasında verdiğimiz veya girdiğimiz bilgilerde bir hata yok ise şubeler veya Vakıfbank Çağrı merkezi aranarak müşteri temsilcisine yapılan EFT hatası ile ilgili hata bildiriminde bulunulmalıdır. Müşteri temsilcisi inceleme sonrası hata Vakıfbank tarafında ise gerekli düzeltmeyi yaparak para transferini gerçekleştirmesi sağlanır. Müşteri temsilcisi incelemesinde hata Vakıfbank tarafında değil ise transferin yapıldığı banka çağrı merkezi aranarak EFT ile para transferi hatası bildiriminde bulunulması ve düzeltmenin yaptırılarak transferin gerçekleşmesi sağlanmalıdır.

Vakıfbank müşteri temsilcisi iletişim numarası, 0850 222 0 724.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.