Vakıfbank EFT Saatleri

Vakıfbank EFT saatleri ve Havale saati
vakıfbank eft saatleri

Vakıfbank EFT saatleri, para göndermek isteyen banka müşterilerinin en çok araştırdığı konuların başında gelmektedir. Peki, ülkemizde kamu bankası olarak faaliyet gösteren Vakıfbank EFT saatleri sabah kaçta başlıyor akşam kaçta bitiyor, hafta sonu EFT yapılabiliyor mu?

Vakıfbank hesabımızdan hızlı ve güvenli bir şekilde para transferi yapmak istediğimizde Havale ve ya EFT işlemi ile karşılaşmaktayız. Bu ikisi çoğu kişi tarafından aynı işlemmiş gibi görünse de birbirinden oldukça farklı işlemlerdir. Bunlar arasında ki farkı anlattıktan sonra Vakıfbank EFT saati nedir, günün hangi saatlerinde EFT yapılır paylaşalım.

Havale, Vakıfbank’ta bulunan iki farklı hesap arasında yapılan para gönderme işlemidir. Bu işlem aynı banka hesapları arasında yapılıyor olması nedeniyle herhangi bir zaman sınırlaması bulunmaz ve 24 saat gerçekleştirilebilir.

EFT, Havale işleminden farkı Vakıfbank hesabından farklı bir banka hesabına para transfer işlemidir ve elektronik fon transfer kelimesinin baş harfleridir. Para gönderme işleminde iki farklı banka devreye girdiği için, gönderilen para iki bankanın işlem kontrolü sonrası karşı hesaba aktarılmaktadır. Bu nedenle de belirli bir işlem saati uygulaması mevcuttur. Bu da EFT saati olarak tabir edilir.

Vakıfbank EFT Saatleri

Vakıfbank EFT saati, hafta içi ve resmi tatil günleri hariç her gün 9:00 ila 17:15 saatleri arasıdır.

Burada dikkate edilmesi gereken 16:00 ila 17:15 saat aralığıdır. Bu saat aralığı artan işlem hacmi ve müşteri ihtiyaçları doğrultusunda devreye alınmış Geç EFT Saatidir. Bu saatler içerisinde yapılan EFT işleminden Geç EFT Ücreti adı altında ek masraf alınır. Bu tutar işlem yapılan bankacılık kanalına ve işlem tutarına göre değişiklik gösterir.

EFT bu saatler dışında veya Cumartesi yapılabilir mi diye sorabilirsiniz? Evet, yapılabilir. Ancak, yapılan işlem sonrasında paranın karşı hesaba geçmesi için bankanın çalışma saatleri beklenir. Yapılan işlem EFT talimatı olarak kayda alınır ve hesap bakiyesinin yeterli olması durumunda gerçekleşir.

Vakıfbank EFT saatleri içerisinde bankanın müşterilerine hızlı ve güvenli hizmet sunduğu internet ve mobil bankacılık, ATM’ler, Telefon bankacılığı ve Şubelerinden işlem yapabilirsiniz. Yapılan bu işlem için müşteri sözleşmesine göre EFT ücreti tahsil edilebilir.

Vakıfbank EFT Sorgulama

Vakıfbank EFT Ücreti