Vakıfbank EFT Ücreti

vakıfbank eft ücreti
vakıfbank eft ücreti

Vakıfbank müşterileri bankanın hizmet verdiği bankacılık kanalları üzerinden birçok bankacılık işlemini gerçekleştirebilmektedir. Bunların arasında en çok kullanılan bankacılık işlemi olan EFT ile para transferi de yer almaktadır. Müşteriler EFT ile Vakıfbank üzerinden farklı bir banka hesabına rahatlıkla para transferi veya ödeme yapabilirler.  Banka müşterileri isterlerse mevcut hesaplarından veya kredi kartlarından otomatik ödeme talimatı verebilir ve ödeme takibi gibi dertlerle uğraşmak durumunda kalmazlar. Vakıfbank’ta diğer bankalar gibi müşterilerine sunduğu bu hizmet karşılığında belirli tutarlarda EFT ücreti tahsil etmektedir. Vakıfbank EFT ücreti ne kadar olduğu ise, bankanın EFT hizmetini verdiği bankacılık kanalına göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle EFT işlemi yapılmadan önce hangi bankacılık kanalından ne kadar EFT ücreti alındığı ve Vakıfbank EFT saatinin biliniyor olması işlemlerde uygun olmayan tutarlarda EFT işlem ücreti ödemeyi önler ve EFT işleminin zamanında gerçekleştirilmesini sağlar.

Vakıfbank müşterileri; Vakıfbank şubeleri, Vakıfbank ATM’ leri, Vakıfbank Çağrı Merkezleri, Vakıfbank İnternet Şubeleri ve Vakıfbank Mobil Bankacılık Uygulamaları üzerinden anında EFT yapılabilir. EFT işlem ücretinin bankacılık kanallarına göre incelemesi yapıldığında internet bankacılığı ve mobil bankacılık kanallarının diğer kanallara göre daha uygun oldu görünmektedir. Bu kanalların uygun olma sebebi şube maliyeti gibi ekstra maliyetlerin olmaması müşterilere avantaj olarak yansımaktadır.

Vakıfbank EFT ücreti 2017 yılı için aşağıda verilen tutarlarda gerçekleşmektedir.

  • Düzenli EFT Gönderilmesi, bireysel müşteriler için 2,5 TL, maaş müşterileri için 1,5 TL.
  • Şubeden EFT işlem ücreti asgari 35 TL azami 300 TL.
  • İnternet bankacılı üzerinden EFT işlem ücreti 2,5 TL.
  • Çağrı merkezi üzerinden EFT ücreti 20 TL.
  • İsme gelen EFT tutarının ödenmesi asgari 30 TL azami 200 TL.

Diğer makalemiz olan Vakıfbank EFT saatleri yazımızda, bankanın EFT saat aralığı ve geç EFT saati ile EFT gerçekleşme süresi hakkında bilgi verilmiştir.