Vakıfbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Vakıfbank Sim Kart Bloke Kaldırma
Vakıfbank Sim Kart Bloke Kaldırma

İnternet teknolojisinin hızla geliştiği günümüzde cep telefonundan daha hızlı internet sunan 4.5 G teknolojisi müşterilere sunulmuştur. Bu geçiş sürecinde bu teknolojiden yararlanmak isteyen müşterilerin eski sim kartları 4.5 G sim kart ile değiştirildi. Bu ve bunun yanı sıra herhangi bir nedenden ötürü sim kart değişikliği yapan müşterilerin karşılaştığı en büyük problem sim kart bloke problemi olmaktadır. Bu noktada sim kart değiştirdikten sonra sim kart bloke olan müşteriler için Vakıfbank sim kart bloke kaldırma yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz.

Vakıfbank Sim kart bloke işlemi müşterilerin hesap güvenliğini sağlamak için uygulanan bir kısıtlama işlemidir. Bu işleme ne kadar sim kart bloke denilse de asıl gerçekleşen olay sim kart değiştirdikten sonra Vakıfbank mobil bankacılık ve internet bankacılığına giriş için gerekli olan tek kullanımlık güvenlik şifresinin iletilmemesi, hesap sahibi tarafından onay verilene kadar geçici süreliğine dondurulması işlemidir.

İstenen onay denildiğinde aklınıza uzun ve meşakkatli bir iş gelmesin. Tam tersi bankanın sunduğu yöntemler sayesinde oldukça pratik ve kolay bir şekilde sim kart değişimine onay verilir. Bu durumda sim kart değiştirdim tek kullanımlık şifre gelmiyor diyorsanız telefon bankacılığı ya da şubeler aracılığı ile Vakıfbank sim kart bloke kaldırma işlemini yapabilirsiniz.

Sim kart bloke kaldırma için tercih edilebilecek ilk yöntem Vakıfbank telefon bankacılığı 0 850 222 0 724 numaralı telefondan aranarak müşteri temsilcisinden destek almaktır. Müşteri temsilcisi sim kart onayınızı işleme alarak internet bankacılığı ve mobil bankacılık için sim kart blokesi kaldırılacaktır.

Tercih edilebilecek diğer yöntem ise Vakıfbank şubelerinden şahsen başvuru ile sim kart değişikliği bildirimidir. Bu yöntemde şubelere yapılacak şahsen başvuru ile doldurulacak sim kart bloke kaldırma dilekçesi ile Vakıfbank sim kart bloke kaldırma işlemi gerçekleştirilir.

Burada şu uyarıyı hatırlatmakta fayda var. Vakıfbank bu bankacılık kanalları haricinde sim kart bloke kaldırma işlemi yapmamaktadır. Bu nedenle sizden SMS, e-posta veya telefonla bilgileriniz istendiğinde kesinlikle paylaşmayın ve itibar etmeyin.