Kredi ve Bankacılık İşlemleri

Yapı Kredi Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

16.05.2017
Yapı Kredi Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte şubesiz bankacılık işlemleri her geçen gün artmaktadır. Bu gelişmeleri müşterilerine en iyi şekilde sunan Yapı Kredi Bankası gerek ATM, gerekse mobil bankacılık ile internet bankacılığı üzerinden her türlü bankacılık hizmetini sunmaktadır. Özellikle de nakit ihtiyaçları için ATM’ ler en çok kullanılan bankacılık kanalıdır. Bu nedenle bankaların ATM günlük para çekme limiti olup olmadığı, varsa da bu limitin ne kadar olduğu banka müşterilerinin en çok bilmek istedikleri konular arasında yer almaktadır. Yazımızda Yapı Kredi Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti hakkında bilgi vereceğiz.

Bilindiği üzere her banka günlük olarak belirli miktarda ATM ‘den para çekmeye müsaade etmektedir. Çekilebilen bu limit ATM günlük para çekme limiti olarak tanımlanmaktadır. Bu miktarlar bankadan bankaya değişiklik gösterdiği gibi, bazı bankalar günlük para limitinden daha fazla para çekmek istendiğinde ekstra ücret talep etmektedir.

Yapı Kredi Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti sadece Nakit kartlar yanı sıra kredi kartı nakit avans çekme işlemleri ve cebe havale işlemleri içinde uygulanan limittir. Nakit çekim limiti bankamatik kapasitesine göre ayarlanmış bir limittir. Ancak, bu limit banka müşterisinin yararlandığı bankacılık ürününe göre değişiklik gösterebilir.  Yapı kredi kişisel bankacılık müşterileri ve özel bankacılık müşterilerinin para çekim limitleri bireysel bankacılık müşterilerine göre daha farklı olmaktadır.

Yapı Kredi ATM Günlük Para Çekme Limiti 2018 yılı için müşteri grubuna göre şu şekilde uygulanmaktadır. Bireysel bankacılık müşterilerinin günlük para çekme limiti 1.500 TL dir. Yapı Kredi Kişisel bankacılık müşterileri ATM günlük para çekme limiti 3.500 TL dir. Yapı Kredi Özel bankacılık müşterisi ATM günlük para çekme limiti 5.000 TL dir. Eğer Yapı Kredi müşterisi Ardıç Paketi üyesi ise 2 kat günlük para çekme limiti sahibi olmaktadır.

Yapı Kredi bankamatiklerden diğer adıyla Tele24’ lerden para çekmek için müşterinin Yapı Kredi paracard veya Kredi kartı sahibi olmaları gerekir.

Diğer bankaların ATM günlük para çekme limitlerini öğrenmek için ATM Para Çekme Limiti yazımızı inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.